Jak zaistnieć w internecie to pytanie przede wszystkim w sytuacji jak prowadzisz biznes już jakiś czas poza internetem, sprzedaż czy też usługi. Teraz chcesz jednak pozyskiwać klientów w internecie.

Zaznaczam KLIENTÓW ponieważ uważam że ważne jest przełożenie na wynik finansowy, a nie na lajki, serduszka lub pozyskanie obserwujących czy też „znajomych”. Owszem to wszystko też jest potrzebne i często miłe, ale jednak dobrze jest wtedy gdy też idzie za tym SPRZEDAŻ. Nie ważne, czy produktów czy też usług.

Nie masz nic na koncie, czy też nie ma Cię w internecie?

Na początek wyjaśnijmy to sobie wprost:

Jeżeli na twoim koncie jest 0 lub nawet mniej to zapraszam Cię zajrzyj tutaj:

Jeżeli chcesz zainwestować pieniądze by pozyskać klientów to informacje poniżej są dla Ciebie.

Pierwsza sprzedaż przez internet

Jeżeli chcesz zacząć małymi kroczkami, na początek sprzedaj coś (produkt lub usługę) przez znane portale aukcyjne, sprzedażowe:

 • Allegro.pl – sprzedaż zarówno towarów jak i usług
 • OLX.pl – sprzedaż na zasadzie ogłoszenia zarówno towarów jak i usług.
 • Oferia.pl – oferty usług

Jeżeli chcesz się tego nauczyć od początku spróbuj na początek w ten sposób.

Jak to zrobić?

W tym wypadku jest mnóstwo poradników w sieci więc nie będę dalej omawiał tego tematu.

Budowanie marki własnej – Personal branding

Coraz częściej ludzie maja dość kupowania od korporacji, dużej bezdusznej firmy za którą nie wiadomo kto się kryje. Coraz częściej wybierają zakup od konkretnej osoby która jest żywym człowiekiem. Dlatego tak istotną sprawą jest budowanie marki osobistej.

Aż 20% więcej sprzedają Ci którzy przyznają się do tego, że oni sprzedają, a nie jakaś tam firma. Jak umocnić swoją pozycje w internecie? Proste. Bardziej spersonalizować swój biznes. Zobacz jak wiele świetnych marek tak zrobiło: Irena Eris, bracia Koral, Kler czy chociażby marki oparte na wielopokoleniowych tradycjach jak wytwórnia dzwonów Felczyński, czy emigrant z Polski Max Faktor. Czy ułatwia im to sprzedaż? Tak. Dlatego Tobie też może ułatwić.

Zapraszam na konsultacje na temat budowania swojej marki.

Jak zaistnieć w internecie - Personal branding
Jak zaistnieć w internecie – Personal branding

Sklep czy strona internetowa?

Jeżeli stawiasz głównie na sprzedaż duże ilości produktów (szeroki asortyment, a nie ilość sprzedaży) to zdecydowanie polecam sklep.

Jednak klient wchodząc do sklepu zaczyna być czujny. Wie, że oczekujesz od niego decyzji zakupowej. Cały mechanizm zatrzymania klienta w sklepie jest coraz bardziej skomplikowany. Coraz dokładniej też prowadzona jest analiza jakie było zachowanie klienta, czego ostatecznie nie dokonał zakupu.

Czy strona internetowa może sprzedawać? Oczywiście. Jeżeli masz do zaoferowania usługi lub tylko kilka produktów to jak mówi przysłowie nie musisz mieć krowy by napić się mleka. Sklep będzie bardziej skomplikowany i … ta funkcja odstraszenia klienta jeżeli się zorientuje że jest w sklepie.

Jak zaistnieć w internecie?

Założeniem tego co chce zaoferować moim klientom jest indywidualne podeście do każdego klienta. W jednej branży sprawdzi się bardziej jedna strategia, w innej zupełnie inna. Porozmawiajmy. Myślę, że jestem w stanie Ci pomóc.

Zapraszam do kontaktu przez formularz poniżej
Zapraszam do kontaktu przez formularz poniżej

Zapraszam do kontaktu przez formularz poniżej:

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Treść wiadomości


  Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.  Aby wysłać wiadomość napisz słowo stosując TYLKO małe litery:  Chcesz wiedzieć więcej? Kup sobie e-boka za 9,99zł:

  e-bok Strona internetowa / sklep internetowy podstawowe pojęcia – słowniczek