Darmowy program do fakturowania online – zestawienie

Darmowy program do fakturowania

Darmowy program do fakturowania to potrzeba wielu mikroprzedsiębiorstw. Dla nich przygotowałem to zestawienie kilku programów / systemów w wersji online do łatwego wystawiania faktur.

Po lekturze mojego artykułu dotyczącego wystawiania faktur VAT przez tych co nie maja zarejestrowanej działalności gospodarczej dostępnego tutaj: https://sukcesstudio.pl/faktura-bez-firmy-useme/ zauważyłem że wielu przedsiębiorców ma też problem z wystawianiem faktur. Część korzysta z wzorców opartych na szablonach w arkuszach kalkulacyjnych, część z oprogramowania w wersji offline.

To wszystko działa, jednak nie jest tak wygodne jak wersja online.

Przede wszystkim świat się zmienił, odkąd mamy w kieszeni podręczny komputer. W tej sytuacji jeżeli dzwoni księgowa i pyta o faktury, czy też kontrahent potrzebuje faktury bo nie może jej odszukać, a czas rozliczenia przyszedł to wszystko staje się bardzo proste:

Wyciągasz telefon, wchodzisz na stronę, lub włączasz apkę i już.

Za chwilę wiesz to co trzeba lub wysyłasz ponownie fakturę do kontrahenta.

Tego nie oferuje program w wersji offline.

Potrzebny darmowy program do fakturowania online
Potrzebny darmowy program do fakturowania online

Darmowy program do fakturowania online

Poniższe zestawienie nie obejmuje na pewno wszystkich tego typu systemów. Obejmuje te do których dotarłem, takie które wypróbowałem. Żaden link nie jest linkiem afiliacyjnym, żadna firma nie sponsoruje tego artykułu czy też mnie.

Przede wszystkim chcę zaznaczyć, że zestawienie jest bezstronne.

Dlaczego nie wypisałem po prostu jednego programu i już?

Wychodzę z założenia, ze fakturowanie to jedno, jednak mając dane typu dane firmy zakupione produkty można się pokusić o coś więcej.

W niektórych przypadkach samozatrudnienia wystarczy wystawienie 1,2,3 faktur w miesiącu i to darmowo zapewnia każdy z tych programów / systemów. Jednak jak już chcemy chociażby dodać część poinformowania o ewentualnej windykacji czy też chcemy mieć możliwość prowadzenia rejestru dokumentów także zakupowych to już nie każdy program to proponuje. Z tego tez powodu warto się przyjrzeć wszystkim tu wymienionym systemom. Przede wszystkim warto wybrać system który będzie najbardziej pasował do potrzeb.

Mam nadzieję, że poniższe zestawienie ułatwi Tobie ten wybór.

Fakturownia

Adres usługi: https://fakturownia.pl

Cechy podane przez dostawcę usługi:

Szybkie fakturowanie

Fakturownia zaprojektowana jest w taki sposób, aby rzadko używane opcje nie przysłaniały tych najważniejszych. Istotne pola są umieszczone we właściwych miejscach, aby nie trzeba było ich szukać, a raz wprowadzone dane są podpowiadane przez system podczas wystawiania kolejnych podobnych dokumentów.

Program do fakturowania umożliwia wpisywanie kwot netto lub brutto – pozostałe kwoty od razu są przeliczane automatycznie.

Aktualnie w systemie można wystawiać następujące dokumenty: faktury VAT, faktury proforma, faktury zaliczkowe i końcowe, faktury walutowe, faktury z odwrotnym obciążeniem, faktury MP, faktury RR, faktury marża, faktury korygujące, noty korygujące, rachunki, paragony, KP, KW, zamówienia, WNT, WDT, noty księgowe, dowody wewnętrzne, import usług, własny dokument nieksięgowy, inne faktury.

Program do wystawiania faktur, który proponujemy, pozwala na wygodne zarządzanie dokumentacją księgową – wydrukiem w dowolnej chwili, czy też wystawieniem podobnej faktury, jeśli usługa lub produkt sprzedawana jest cyklicznie.

Fakturownia - wygląd
Fakturownia – wygląd

Raporty

Dzięki korzystaniu z naszej aplikacji otrzymasz wyczerpujące raporty dotyczące między innymi: dziennej lub miesięcznej ilości lub sumy sprzedaży, klientów i produktów, a także raporty kasowe.

Płatności on-line

Fakturownia łączy się z internetowymi systemami płatności automatycznych, takimi jak: PayU, PayPal, dotPay, czy przelewy24.

Waluty i języki

Fakturownia oferuje wystawianie dokumentów w języku niemieckim, angielskim, czeskim, włoskim, hiszpańskim i francuskim, jak również faktury dwujęzyczne.
Możliwe jest fakturowanie we wszystkich walutach świata, automatycznie przeliczanych według kursu NBP.

Statusy płatności

Fakturownia pozwala uporządkować dokumenty księgowe, poprzez oznaczanie ich statusu jako wysłane, opłacone lub zaległe.

Opcje dodatkowe – płatne

Wprowadzanie kosztów

prosta i skuteczna ewidencja wszelkich wydatków, a także opcja automatycznej ewidencji faktur kosztowych za pomocą skrzynki e-mailowej

Wystawianie wszystkich typów dokumentów

faktury, rachunki, paragony, korekty, zaliczki, końcowe, marża, MP, proformy, zamówienia, kasa przyjmie, kasa wyda i inne

Magazyn

Fakturownia.pl zapewnia narzędzia do pełnej obsługi magazynu.

Obrazowanie kondycji firmy

możliwość uzyskania efektownych, dokładnych wykresów sprzedaży

Fakturowania – Ograniczenia wersji darmowej

Możliwość wystawienia tylko 3 faktur miesięcznie w wersji darmowej.

Fakturownia - cennik
Fakturownia – cennik

IFIRMA

Adres usługi: https://www.ifirma.pl/

Cechy podane przez dostawcę usługi:

Program do faktur ifirma.pl w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e-commerce, jak Shoper, Shoplo czy PrestaShop.

Ifirma.pl łączy się również z urządzeniami fiskalnymi oraz pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur – wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.

IFIRMA
IFIRMA

Fakturowanie już od 0 zł!

Za darmo możesz wystawić do 3 faktur w miesiącu. Limit ten znosi pakiet Faktura + (150 zł/rok i brak ograniczeń w wystawianiu dokumentów).

Wystawiaj wszystkie rodzaje faktur i rachunki

Od faktury krajowej przez fakturę na usługi budowlane aż po fakturę eksportu towaru oraz rachunki seryjne, krajowa sprzedaż, w walucie i wewnątrzwspólnotowe.

CRM za darmo

Razem z programem do faktur dostajesz darmowy CRM, dzięki któremu uporządkujesz dane kontrahentów, towarów i usług oraz wygenerujesz raporty z wynikami finansowymi firmy.

Wysyłaj faktury online

Wystawione faktury możesz od razu przesłać kontrahentowi z poziomu serwisu (na e-mail klienta).

Planuj zadania i projekty

Dzięki kalendarzowi CRM utworzysz zadania, przypiszesz im statusy i przewidywany czas trwania. Za jego sprawą dodasz projekty i będziesz mógł śledzić ich postęp.

Generuj JPK bez problemów i pomyłek

W pakiecie Faktura + co miesiąc wygenerujesz i pobierzesz deklarację JPK zgodną ze specyfikacją Ministerstwa Finansów.

Opcje dodatkowe – płatne

Księguj samodzielnie – księgowość internetowa

Biuro rachunkowe – dedykowana księgowa

IFIRMA – Ograniczenia wersji darmowej

Możliwość wystawienia tylko 3 faktur miesięcznie w wersji darmowej.

IFIRMA - cennik
IFIRMA – cennik

Streamsoft – Firmino

Adres usługi: https://www.firmino.pl/darmowy-program-do-faktur/

Cechy podane przez dostawcę usługi:

Wszystkie rodzaje dokumentów sprzedażowych

Ze Streamsoft Firmino wystawisz i automatycznie wyślesz takie dokumenty jak: faktura VAT, faktura marża, faktura proforma, faktura korygująca (korekta), dokument sprzedaży wewnątrzwspólnotowej, faktura eksportowa, faktura walutowa, paragon.

Statusy dokumentów

Każdej utworzonej fakturze możesz nadać odpowiedni status – co uporządkuje i pozwoli łatwiej zarządzać dokumentami. Ikony statusu sygnalizują, że dany dokument został: wystawiony, zapłacony, częściowo zapłacony, wydrukowany, anulowany.

Faktury w obcych walutach

W Streamsoft Firmino wystawisz dokumenty sprzedażowe w dowolnej walucie obcej. Aplikacja automatycznie przeliczy ją po odpowiednim kursie z tabeli NBP.

Firmino - wygląd
Firmino – wygląd

Wielojęzyczność wydruków

Posiadasz klientów także poza granicami Polski? W darmowym programie do faktur możesz drukować dokumenty sprzedażowe nie tylko w języku polskim, ale również w angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim czy hiszpańskim.

Nowoczesne szablony faktur

Darmowy program do faktur pozwoli Ci zadbać o najdrobniejsze szczegóły wizerunkowe. Wybierzesz dowolny szablon wydruku, jego kolorystykę oraz dodasz logo Twojej firmy. Wstawisz podpis i pieczątkę.

Baza produktów

Streamsoft Firmino pozwoli na prowadzenie pełnej ewidencji produktów i usług, wraz z kontrolą ich stanów magazynowych. Dodatkowo łatwo utworzysz fakturę z wybranymi pozycjami z bazy.

Baza kontrahentów i kontaktów

Adresy e-mail, numery telefonów, NIP, REGON – gdzie to zapisać? Dane kontrahentów i kontakty dodasz do bazy, którą możesz budować i zarządzać według własnych potrzeb. Z jej pomocą szybko wystawisz faktury i inne niezbędne dokumenty.

Integracja z GUS

W prosty sposób wprowadzisz kontrahenta do bazy CRM. Wystarczy podać NIP, a aktualne dane pobiorą się automatycznie z centralnej bazy GUS.

JPK

Streamsoft Firmino to program, w którym co miesiąc wygenerujesz i prześlesz do urzędu pliki kontrolne: JPK_VAT, JPK_FA, JPK_KPIR, JPK_EWP, JPK_MAG.

Wygodne dodawanie towarów

Towary na paragon dodawaj czytnikiem kodów lub z wcześniej zdefiniowanej listy towarów.

CRM

Narzędzie do zarządzania relacją z klientami w Streamsoft Firmino to nie tylko aktualna baza kontaktów zintegrowana z GUS, ale też m.in. kalendarz zadań kompatybilny z Google.

Kalendarz, Zadania

Kalendarz w Firmino umożliwi Tobie sprawne zarządzanie czasem. W prosty sposób zaplanujesz zadania sobie i swoim współpracownikom określając przy tym termin, charakter i priorytet.

Integracja z Google Calendar

Streamsoft Firmino ma możliwość integracji z Google Calendar, co pozwala na połączenie dwóch kalendarzy w jeden. Po wykonanej integracji każda wprowadzona zmiana w kalendarzu powoduje jego aktualizację po obu stronach, zarówno w Google Calendar jak i w Firmino.

Streamsoft – Firmino – Ograniczenia wersji darmowej

Możliwość wystawienia tylko 3 faktur miesięcznie w wersji darmowej.

Firmino - cennik
Firmino – cennik

biuro24h.pl

Adres usługi: https://www.biuro24h.pl/

Cechy podane przez dostawcę usługi:

Jako uczciwa firma stawiająca na pierwszym miejscu zadowolenie klientów i ułatwianie życia małym przedsiębiorstwom, oferujemy program do faktur online. Biuro24h.pl to wyjątkowa usługa prowadzenia księgowości online. Dzięki temu, nawet najbardziej skomplikowane sprawy związane z prowadzeniem firmy stają się znacznie prostsze. Wystawianie faktur za pomocą naszego oprogramowania jest obsługiwane w ramach całkowicie darmowego konta. Rejestrujesz się u nas, logujesz do aplikacji i od razu możesz skorzystać z uniwersalnego, intuicyjnego programu do księgowości. Wszystkie funkcje wystawiania faktur są całkowicie darmowe dla każdego użytkownika.

Nie ma wersji premium, odpłatnych pakietów – w ramach naszego programu wystawisz m.in. fakturę VAT online, fakturę proforma, czy zaliczkową. Dobrze wiemy, jak wielkie znaczenie ma szybki czas reakcji, gdy chodzi o wystawianie faktur. Program, który oferujemy, jest dostępny przez całą dobę, stąd właśnie nazwa strony – Biuro24h.pl. Niezależnie od pory dnia, przez siedem dni w tygodniu, skorzystasz z naszej aplikacji. Wbrew pozorom, załatwianie takich spraw nie musi być trudne i wymagające. Nasze oprogramowanie, stworzone w oparciu o potrzeby, opinie i propozycje użytkowników, stanowi wyjątkowo wygodne i funkcjonalne rozwiązanie. Właśnie dlatego zaufały nam już dziesiątki zadowolonych klientów, prowadzących zarówno duże, jak i małe firmy!

biuro24h.pl - opcje dodatkowe
biuro24h.pl – opcje dodatkowe

Darmowy program do rozliczania faktur. Sprawdź i przekonaj się, że warto

Do aplikacji zalogujesz się również za pośrednictwem sprzętu mobilnego – smartfonów, iPhone’ów, iPadów, czy tabletu – ponieważ jest w pełni responsywna. Dzięki temu skorzystasz z wystawiania faktur niezależnie od tego, gdzie aktualnie się znajdujesz. Darmowy program do wystawiania faktur online będzie idealną opcją dla małych, dopiero początkujących przedsiębiorców, jak i dla dużych firm, długo funkcjonujących na rynku.

Windykacja należności online. Biuro24h.pl – z nami zyskujesz więcej!

Niedotrzymanie finansowych zobowiązań to przykra okoliczność, z którą – niestety – prędzej czy później w świecie biznesu spotka się każdy. Właśnie wtedy niezbędna jest skuteczna windykacja. Niezależnie, czy wynika to ze zwykłej nieuczciwości czy podupadającej kondycji finansowej firmy, fakt nieopłacenia należności przez kontrahenta zazwyczaj uderza w firmę w więcej niż jeden sposób: tracimy nie tylko pieniądze, ale i reputację – nie mówiąc już o czasie. Właśnie na taką okoliczność – której nie życzymy żadnemu z naszych klientów – biuro24h.pl nawiązało współpracę z firmą windykacyjną Euler Hermes. Dzięki ich pomocy jesteśmy w stanie zapewnić jeszcze skuteczniejszą obsługę księgowości i finansów naszych klientów – do czego czujemy się zobowiązani jako firma.

Prowadzenie windykacji online to skuteczność i ogromne ułatwienie dla każdego przedsiębiorcy. O niezawodności naszego partnera świadczyć może m.in.: 200,000 przeprowadzonych i zakończonych powodzeniem spraw windykacyjnych w ciągu roku; 150 krajów, w których prowadzi on działalność; 1 mld. euro długu, który udało im się odzyskać na raz. Powyższe dane stanowią chyba dostateczny dowód na to, że biuro24h.pl współpracuje z najlepszymi firmami na rynku. Jak w przypadku pozostałych oferowanych przez nas usług, zlecenia windykacji dokonać można również w prosty sposób z użyciem Internetu – dzięki czemu nawet taka kłopotliwa sytuacja nie zajmie nas na długo. Wszystko zostanie rozwiązanie w profesjonalny i wyjątkowo skuteczny sposób.

Biuro24h.pl- Ograniczenia wersji darmowej

Możliwość wystawienia tylko 15 faktur miesięcznie w wersji darmowej. Limity klientów 5, produktów 10.

biuro24h.pl - cennik
biuro24h.pl – cennik

Chmura Faktur

Adres usługi: https://www.chmurafaktur.pl/

Cechy podane przez dostawcę usługi:

Pytacie nas dlaczego Chmura Faktur jest za darmo i czy zawsze będzie darmowa. Postanowiliśmy odpowiedzieć na to pytanie. Naszym celem jest cyfryzacja obiegu dokumentów, a do tego jest potrzebne dobre, darmowe narzędzie. Taką platformą jest właśnie Chmura Faktur. Za darmo. Bez limitów. Dla WSZYSTKICH.

Faktura powinna być źródłem przychodów, a nie kosztów. Kilka lat temu, kiedy wystawialiśmy faktury ręcznie, nikt nie pobierał od nas pieniędzy. Nie było jednorazowych opłat czy abonamentów. Chcemy wrócić do tych czasów… tylko w łatwej wersji cyfrowej.

Chmura Faktur
Chmura Faktur


1. Chmura Faktur powstała z myślą odpowiedź na potrzeby przedsiębiorców prowadzących małe i średnie przedsiębiorstwa


Głównym powodem stworzenia platformy były potrzeby przedsiębiorców. Aby im sprostać, niezbędna jest sprawna obsługa naszych księgowych. W każdym miesiącu mają oni kilka trudnych dni, przede wszystkim moment rozliczenia podatku dochodowego i VATu. Większość przedsiębiorców zwleka z przesłaniem swoich faktur kosztowych do ostatniej chwili (co oczywiście rozumiemy). Sprawia to jednak, że księgowe czeka kilka ciężkich dni i nocy, aby zdążyć z zaksięgowaniem wszystkiego na czas. Stworzyliśmy Chmurę Faktur, aby ułatwić ten proces.


2. Cyfryzacja obiegu dokumentów to oszczędność czasu, pieniędzy i drzew

Opisaliśmy już jak cyfryzacja dokumentów ułatwia współpracę z biurem rachunkowym. Teraz opowiemy o Twoich korzyściach jako firmy. Nie tracisz powierzchni na magazynowanie faktur, możesz je łatwiej odszukać, a także policzyć swoje przychody, koszty jak i zysk. Dodatkowo nie marnujesz papieru ani tuszu w drukarce. Jednym słowem oszczędzasz czas i pieniądze.

Co więcej nie przyczyniasz się do ścinania drzew. W Polsce wystawia się co najmniej 1 500 000 000 faktur rocznie. Większość z nich co najmniej raz (a wiele z nich wielokrotnie) przybiera postać papierową. Oznacza to, że na wytworzenie tych faktur musimy ściąć przynajmniej 128 000 drzew! To aż 284 hektary lasu rocznie.

Chmura Faktur ułatwia pracę wszystkim a przy okazji chroni naturę. Dlatego jest darmowa i bez limitów.

3. Są rzeczy, za które się nie płaci

W Internecie jest wiele darmowych usług: wysyłanie i odbieranie maili, nawigacja do domu czy też wyszukiwanie informacji. Naszym zdaniem wystawianie i wysyłanie faktur również powinno być za darmo. Bez limitów.

Wystawianie faktur:

 • Nielimitowana liczba dokumentów
 • Brak jakichkolwiek opłat
 • Pobieranie danych z GUS

Wysyłanie faktur:

 • Bezpieczny sposób przekazywania dokumentów bez załączników
 • Potwierdzenie odbioru przez kontrahenta
 • Weryfikacja statusu płatności za fakturę, przypomnienie o konieczności zapłaty

Odbieranie i zapisywanie:

 • Dodawanie faktur przez www i zaufane adresy e-mail
 • Przetwarzanie faktur papierowych na wersję elektroniczną
 • Automatyczna weryfikacja kontrahenta na gruncie VAT

Zarządzanie i przechowywanie:

 • Wszystkie faktury przychodowe i kosztowe w jednym miejscu
 • Jednolity standard dla wszystkich dokumentów niezależnie od ich pierwotnej formy (papier, plik lub dokument z Chmury Faktur)
 • Kategoryzacja dokumentów, analiza przychodów i kosztów
 • Najwyższy poziom bezpieczeństwa – standard bankowych systemów transakcyjnych

Teraz również na urządzeniach mobilnych

 • Wystawianie faktur gdzie chcesz
 • Dodawanie faktur z poziomu aplikacji w postaci zdjęcia
 • Wysyłanie i odbieranie faktur kiedy chcesz
 • Bycie na bieżąco – powiadomienia o otrzymaniu nowego dokumentu
Chmura Faktur - bez opłat
Chmura Faktur – bez opłat

Darmowy program do fakturowania online – zestawienie

Ponizej przedstawiam na podsumowanie najważniejsze cechy poszczególnych rozwiązań. Przede wszystkim warto zauważyć to , ze część systemów pozwala na rozbudowę, w miarę rozwoju firmy. Dlatego warto przemyśleć poszczególne rozwiązania:

LPNazwaStronaOgraniczenia wersji darmowejApka na telefonFunkcje dodatkowe płatne
1Fakturowniahttps://fakturownia.plMax 3 faktury/miesiącTakWaluty/języki
2IFIRMAhttps://www.ifirma.pl/Max 3 faktury/miesiącTakCRM/waluty
3Streamsoft – Firminohttps://www.firmino.pl/Max 3 faktury/miesiącTak – tylko androidCRM – integracje z Google, windykacja – uproszczona
4Biuro24h.plhttps://www.biuro24h.pl/15 faktur miesięcznie w wersji darmowej. Limity klientów 5, produktów 10.NieWindykacja współpraca z firma windykacyjną, wysyłka automatyczna f-ry w wydrukowanej wersji tradycyjnej pocztą.
5Chmura Fakturhttps://www.chmurafaktur.pl/BrakTakWysyłanie ponagleń windykacyjnych, rejestracja dokumentów przychodzących – darmowe
Darmowy program do fakturowania – Zestawienie

Podsumowanie

Przede wszystkim jak łatwo zauważyć powyżej, jest opcja całkowicie darmowego systemu do wystawiania faktur. Darmowy program do fakturowania online może zawierać jeszcze wiele ciekawych opcji dodatkowych, dla których warto rozważyć zakupienie pełnej opcji.

Warto dodać, że część systemów ma przede wszystkim zapewniać integracje z księgowaniem, co pozwala znacząco obniżyć koszty z tym związane. Jeżeli biuro księgowe dostanie komplet dokumentów „wklepanych do komputera”, to jego praca nie będzie polegała na żmudnym wprowadzaniu faktur. Przede wszystkim zaoszczędzi w ten sposób czas, co pozwoli na obniżenie kosztów Twojej działalności.

Niektóre systemy pozwalają na wystawianie paragonów i wydruki na drukarce fiskalnej – jednak ten artykuł nie dotyczył tego rodzaju dodatków.

Część systemów zawiera obsługę walut i języków obcych co będzie istotne przede wszystkim dla firm które maja klientów lub kontrahentów zagranicznych.

Mam nadzieję że nie będą Cię już więcej zaskakiwać koszty związane z prowadzeniem działalności, a już na pewno nie te które są związane z fakturowaniem..

Darmowy program do fakturowania - zestawienie
Darmowy program do fakturowania – zestawienie

Dodaj komentarz