Faktura bez firmy – UseMe

Faktura bez firmy - UseMe (2)

Faktura bez firmy czy da się tak zrobić? Jak najbardziej – jest to możliwe dzięki UseMe. Dzięki temu możesz LEGALNIE wystawić fakturę VAT, a na koniec odprowadzić podatek. Bez działalności, bez księgowości, bez składek ZUS – brzmi fajnie?

Firmę coraz łatwiej jest założyć. Jak porównuję obecne procedury z tym co przerabiałem jeszcze kilka lat temu to postęp jest ogromny. Jednak sztuka nie jest założyć firmę, ale ją utrzymać. Przy małej ilości zleceń nie bardzo się to opłaca. Co jednak robić jak chcemy pracować „leganie”, a zarazem wystawić fakturę? Rozwiązaniem może być to co oferuje UseMe. Szczególnie może to zainteresować to tych co zaczynają biznes od zera: https://sukcesstudio.pl/biznes-od-zera/

Faktura bez firmy - UseMe
Faktura bez firmy – UseMe

Faktura bez firmy czyli jak działa Useme?

Useme to serwis dla zleceniodawców i freelancerów, który

  • usprawnia rozliczenia pracy zdalnej
  • zabezpiecza wykonanie pracy i należne wynagrodzenie
  • pozwala na bezpieczne przekazanie plików z gwarancją, że nie zostaną wykorzystane bez zapłaty
  • umożliwia rozliczenie na podstawie faktury VAT freelancerom, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej.
UseMe - Jak to działa
UseMe – Jak to działa

Przede wszystkim Useme działa w oparciu o umowy o dzieło, które w imieniu zleceniodawcy zawieramy z freelancerem. Na tej podstawie wystawiamy fakturę VAT dla faktycznego klienta i jednocześnie przejmujemy wszystkie jego obowiązki. To my rejestrujemy umowę, odprowadzamy zaliczkę na podatek dochodowy i wypłacamy wynagrodzenie dla freelancera, a we właściwym momencie wystawiamy również PIT 11.

Jak działa UseMe
Jak działa UseMe

Chcesz wiedzieć więcej? Świetnie zostało to wszystko opisane na stronie: https://useme.com/pl/blog/dobre-praktyki-useme-jak-korzystac-z-serwisu,121/

Jakie będą koszty?

Jak wyglądają koszty związane z „obsługą ” można mniej więcej zorientować się patrząc na tabele poniżej. Przede wszystkim jednak zachęcam do kontaktu z serwisem. Pomoc ze strony jest bardzo profesjonalna, znająca obowiązujące przepisy i metody rozliczeń – warto z nimi skontaktować się przy nawet najmniejszych wątpliwościach.

UseMe - ile to kosztuje
UseMe – ile to kosztuje

Nie musisz zakładać działalności. Useme wystawia faktury VAT za Ciebie wejdź na stronę: https://useme.com/pl/

Ciekawa jest sama historia powstania firmy. W tym wypadku przede wszystkim warto posłuchać wywiadu którego udzielił właściciel firmy dla kanału Przygody Przedsiębiorców. Ten właśnie wywiad możesz zobaczyć poniżej:

Źródło artykułu: strona UseMe oraz informacje ze strony: https://useme.com/pl/blog/dobre-praktyki-useme-jak-korzystac-z-serwisu,121/

Zainteresował Ciebie ten artykuł? Chcesz więcej?
Cały czas przeglądam ciekawe rzeczy w internecie.
Subskrybuje też kilka darmowych, a także płatnych newsletterów.
Chętnie dzielę się tym co odkryłem z moją społecznością.
Jeżeli chcesz, bym także z Tobą podzielił się swoimi odkryciami, nowościami, publikacjami to zapraszam – zapisz się na mój newsletter.
UWAGA – Po zapisaniu się, na adres który podasz poniżej, przyjdzie wiadomość którą należy potwierdzić. Dopiero potwierdzenie tego spowoduje zapis na newsletter.
Jeżeli w ciągu 15 minut nie otrzymasz wiadomości warto też sprawdzić folder SPAM.

Dodaj komentarz