Strona WordPress w żałobie – żałobna wersja strony

Czasem potrzebna jest strona WordPress w żałobie – ostatnio musiałem jedną ze stron którymi administruje, przerobić na szybko, na taką wersję żałobną. Jak to zrobiłem? Bardzo szybko i łatwo. Przekonaj się samemu.

Strona WordPress w żałobie

Jak taka strona może wyglądać? Najlepiej zobrazują to poniższe zdjęcia. Na początek fragment mojej strony w „normalnym” wydaniu:

Strona WordPress w żałobie - "normalna wersja"
Strona WordPress w żałobie – „normalna wersja”

Następnie strona w wersji żałobnej:

Strona WordPress w żałobie - żałobna wersja strony
Strona WordPress w żałobie – żałobna wersja strony

W związku z powyższym wygląd strony w wersji żałobnej jest wyszarzany, włącznie z kolorowymi elementami strony jak i zdjęciami.

Strona WordPress w żałobie – Żałobna wersja strony – CSS

Aby uzyskać powyższy efekt, trzeba dopisać (łatwiej przykleić) kilka linijek tekstu.

Przede wszystkim logujemy się z uprawnieniami administratora do naszej strony. Następnie z lewego menu wybieramy WYGLĄD następnie DOSTOSUJ

Strona WordPress w żałobie - Panel
Strona WordPress w żałobie – Panel

Kod jaki należy wpisać (łatwiej przykleić) jest następujący:

body {
  -webkit-filter: grayscale(100%);
  -moz-filter: grayscale(100%);
  -ms-filter: grayscale(100%);
  -o-filter: grayscale(100%);
  filter: grayscale(100%);
  filter: gray;
}

Po wpisaniu kodu efekt jest następujący:

Strona WordPress w żałobie - Panel z kodem
Strona WordPress w żałobie – Panel z kodem

Klepsydra – nekrolog

Często zdarza się tak, że nie tylko jest potrzebna szara – żałobna wersja strony, ale potrzeba też wydrukować lub udostępnić na stronie do wydrukowania klepsydry. Przede wszystkim w tym wypadku w sieci znajduje się mnóstwo firm które to robią. Sam ostatnio potrzebowałem czegoś takiego, więc przeszukiwałem strony internetu.

Klepsydra - nekrolog
Klepsydra – nekrolog

Niestety okazało się, że nie jest to takie proste. Wpisując w Google.pl hasła typu „klepsydra do druku”, w końcu „klepsydra za darmo do wydruku”, czy „nekrolog”, cały czas trafiałem na sytuacje że abo musiałem płacić, albo się rejestrować.

Po co ktoś zbiera dane jak ja potrzebuje tylko jedną klepsydrę?

Nie wiem. Nie mam pojęcia.

Wtedy przypomniałem sobie że niedawno na jednej ze stron musiałem zamieścić, nekrolog i dostałem go w formie edytowalnej. Proszę bardzo oto plik do pobrania w formie DOC do darmowego wykorzystania:

Zapraszam Cię do obejrzenia wersji Video na ten temat na moim kanale YT: https://youtu.be/mYAdwvomllo możesz to samo obejrzeć przez moją stronę:

Kim jestem?

Nazywam się Maciej Ziegler, jestem inżynierem informatykiem, specjalistą od rozwiązań internetowych, oraz od poprawiania biznesów.

Na co dzień przede wszystkim jestem właścicielem firmy, w której razem z współpracownikami staram się zapewniać kompleksowe wsparcie moich klientów, począwszy od dobrej strony internetowej, budowę / naprawę lejków sprzedażowych, obsługę social media, po video marketing.

Z wykształcenia jestem informatykiem, więc w materiałach które przygotowuje i udostępniam często usłyszysz o nowoczesnych technologiach i o tym jak wykorzystywać je w swojej firmie.

Dzielę się tutaj wiedzą, zdobytym już przez lata doświadczeniem i umiejętnościami które zdobyłem, „naprawiając” biznesy moich klientów.Zainteresował Ciebie ten artykuł? Chcesz więcej?
Cały czas przeglądam ciekawe rzeczy w internecie.
Przede wszystkim subskrybuje też kilka darmowych, a także płatnych newsletterów, oraz słucham podcastów.
Chętnie dzielę się tym co odkryłem z moją społecznością.
Jeżeli chcesz, bym także z Tobą podzielił się swoimi odkryciami, nowościami, publikacjami to zapraszam – zapisz się na mój newsletter. Raz w tygodniu otrzymasz wiadomość na swojego maila.
UWAGA – Po zapisaniu się, na adres który podasz poniżej, przyjdzie wiadomość którą należy potwierdzić. Dopiero potwierdzenie tego spowoduje zapis na newsletter.
Jeżeli w ciągu 15 minut nie otrzymasz wiadomości warto też sprawdzić folder SPAM.

[newsletter_form button_color=”#F39C12″]