Strona WordPress w żałobie – żałobna wersja strony

Czasem potrzebna jest strona WordPress w żałobie – ostatnio musiałem jedną ze stron którymi administruje, przerobić na szybko, na taką wersję żałobną. Jak to zrobiłem? Przekonaj się samemu.

Strona WordPress w żałobie

Jak taka strona może wyglądać? Najlepiej zobrazują to poniższe zdjęcia. Na początek fragment mojej strony w „normalnym” wydaniu:

Strona WordPress w żałobie - "normalna wersja"
Strona WordPress w żałobie – „normalna wersja”

Następnie strona w wersji żałobnej:

Strona WordPress w żałobie - żałobna wersja strony
Strona WordPress w żałobie – żałobna wersja strony

W związku z powyższym wygląd strony w wersji żałobnej jest wyszarzany, włącznie z kolorowymi elementami strony jak i zdjęciami.

Żałobna wersja strony – CSS

Aby uzyskać powyższy efekt, trzeba dopisać (łatwiej przykleić) kilka linijek tekstu.

Przede wszystkim logujemy się z uprawnieniami administratora do naszej strony. Następnie z lewego menu wybieramy WYGLĄD następnie DOSTOSUJ

Panel
Panel

Kod jaki należy wpisać (łatwiej przykleić) jest następujący:

body {
  -webkit-filter: grayscale(100%);
  -moz-filter: grayscale(100%);
  -ms-filter: grayscale(100%);
  -o-filter: grayscale(100%);
  filter: grayscale(100%);
  filter: gray;
}

Po wpisaniu kodu efekt jest następujący:

Panel z kodem
Panel z kodem

Klepsydra – nekrolog

Często zdarza się tak, że nie tylko jest potrzebna szara – żałobna wersja strony, ale potrzeba też wydrukować lub udostępnić na stronie do wydrukowania klepsydry. Przede wszystkim w tym wypadku w sieci znajduje się mnóstwo firm które to robią. Sam ostatnio potrzebowałem czegoś takiego, więc przeszukiwałem strony internetu.

Klepsydra - nekrolog
Klepsydra – nekrolog

Niestety okazało się, że nie jest to takie proste. Wpisując w Google.pl hasła typu „klepsydra do druku”, w końcu „klepsydra za darmo do wydruku”, czy „nekrolog”, cały czas trafiałem na sytuacje że abo musiałem płacić, albo się rejestrować.

Po co ktoś zbiera dane jak ja potrzebuje tylko jedną klepsydrę?

Nie wiem. Nie mam pojęcia.

Wtedy przypomniałem sobie że niedawno na jednej ze stron musiałem zamieścić, nekrolog i dostałem go w formie edytowalnej. Proszę bardzo oto plik do pobrania w formie DOC do darmowego wykorzystania:

Zapraszam Cię do obejrzenia wersji Video na ten temat na moim kanale YT: https://youtu.be/mYAdwvomllo możesz to samo obejrzeć przez moją stronę:

Dodaj komentarz