Idealny Landing Page

Idealny Landing Page sprzedażowy powinien zawierać odpowiednie cechy. Na przykładzie jednej z takich stron przedstawiam te cechy, starając się omówić poszczególne elementy.

Najtęższe głowy specjalistów od sprzedaży, marketingu, analiz, grafiki, UX, programowania i wielu jeszcze innych zastanawiają się jak stworzyć najlepszą stronę sprzedażową.

Jak na razie kilka miesięcy temu pisałem o elementach kluczowych dla strony internetowej, które według najnowszych „trendów marketingowo – sprzedażowych” powinny być na stronie internetowej.

Pod adresem: https://sukcesstudio.pl/optymalizacja-www-metoda-5-w/ zamieszczony jest artykuł właśnie na ten temat.

Z założenia ta strona ma być przede wszystkim dla ludzi którzy nie znają różnego rodzaju technologii informatycznych, technik sprzedaży czy też sztuczek marketingowych. Chce by z tej strony mogli dowiedzieć się jak to wszystko działa.

Stąd postaram się wyjaśnić wszystko od podstaw.

Czy jest Landing Page?

Zacznijmy od definicji:

Landing page – pierwsza strona, na którą trafia odwiedzający pozyskany wskutek podejmowanych przez firmę działań akwizycyjnych. Strona docelowa może być stroną samodzielną, mikrostroną, a także elementem większej witryny. Istnieją dwa główne rodzaje stron lądowania, zdefiniowane przez ich cele. Wikipedia

Nik Sharma, który jest uznawany za mistrza sprzedaży produktów fizycznych bezpośrednio klientom, przygotował fajny bajer. Współpracując z aplikacją Builder przygotował szablon najlepszej strony do sprzedaży produktów fizycznych. Sam używa tego u siebie, u swoich klientów i w swoich inwestycjach. Możesz użyć tego szablonu bezpośrednio z aplikacji Builder.io (Builder jest za FREE) lub przenieść szablon do swojej aplikacji do budowania stron.

Szablon dostępny jest pod adresem: https://www.builder.io/m/ultimate-landing-page-templates
Szablon zawiera sekcje:

  • HERO
  • Dlaczego
  • Jak to działa
  • Przechwałki
  • Zakupu
  • Porównania
  • Opinie klientów

Teraz postaram się opisać czym są poszczególne sekcje:

Landing Page – Sekcja HERO

Ta sekcja to główny bohater – gwiazda Twojej strony docelowej i Twoja jedyna szansa na przyciągnięcie uwagi odwiedzającego. Najlepiej działający heros zaczyna się od odważnego nagłówka, który jest zgodny z marką i ma charakter konwersacyjny.

Następnie, podtytuł, który uzupełnia główny nagłówek i jasno przekazuje ofertę.

Zdjęcie produktu, dowód społeczny (punkty bonusowe, jeśli możesz powiedzieć „ponad X 5-gwiazdkowych recenzji”), ceny i jasne CTA powinny pojawić się w Landing Page w sekcji HERO.

Idealny Landing Page - sekcja HERO
Idealny Landing Page – sekcja HERO

Call-to-action – CTA – definicja marketingowa stosowana w sprzedaży i reklamie. Oznacza każdy element, który został zaprojektowany aby zachęcić do natychmiastowej sprzedaży. W języku potocznym odnosi się do użycia słów, zwrotów i komunikatów nawołujących do sprzedaży. Wikipedia

Sekcja Dlaczego (Why)

W tym miejscu po prostu mówisz swoim klientom, dlaczego powinni wypróbować Twój produkt lub usługę. Jasno wyrażaj „dlaczego”, skupiaj się na rekwizytach wartości i staraj się unikać nadęcia.

Jeśli możesz, używaj ikon i utrzymuj wartości 1-2 liniowe i łatwe do odczytania.

Sekcja Why
Sekcja Why

Sekcja – Jak to działa (HOW IT WORKS)

W tej sekcji na twoim Landing Page jasno przedstaw, jak działa Twój produkt.

Rozważ użycie ikon i minimalnej ilości tekstu, aby opisać, w jaki sposób Twój produkt lub usługa tworzy wartość, którą opisałeś w powyższej sekcji.

Jeśli Twój produkt lub usługa składa się z konkretnych kroków lub jeśli jest coś kluczowego, co chcesz przekazać, to jest to odpowiednie miejsce.

Możesz również wykorzystać to miejsce do zaprezentowania dodatkowych rekwizytów wartości, które nie zmieściły się w sekcji „dlaczego”.

Sekcja - Jak to działa
Sekcja – Jak to działa

Sekcja – Przechwałki (BRAG BAR)

To jest miejsce, w którym się chwalisz. Zazwyczaj marki używają tej sekcji, aby zaprezentować wybrane cytaty klientów lub kilka cytatów prasowych wraz z logo. Wybierz krótsze cytaty i dołącz logo, aby uzyskać dowód społeczny. Przetestuj kilka opcji, aby znaleźć to, co najlepiej rezonuje z Twoimi odbiorcami – możesz to łatwo zrobić dzięki testom A/B wbudowanym w te szablony.

Sekcja -  Przechwałki (BRAG BAR)
Sekcja – Przechwałki (BRAG BAR)

Landing Page – Sekcja Zakupu (SHOP SECTION)

Teraz nadszedł czas na sprzedaż, sprzedaż, sprzedaż! W tej sekcji, pokaż wartość swojego produktu lub usługi. Wyraźnie wymień nazwę produktu i dołącz recenzje, jeśli to możliwe. Zamieść zdjęcie produktu, ilości, kod kuponu (jeśli go posiadasz) i sposób jego zastosowania. Śmiało wymień ceny i, jeśli zostały obniżone, pokaż starą cenę w porównaniu do nowej. Zakończ z jasnym CTA, który bierze tych odwiedzających i zamienia je w klientów.

Idealny Landing Page - Sekcja Zakupu (SHOP SECTION)
Idealny Landing Page – Sekcja Zakupu (SHOP SECTION)

Sekcja Porównania (COMPARISON SECTION)

Dlaczego Twój produkt lub usługa jest lepsza od konkurencji? Z jakimi markami jesteś w stanie się zmierzyć? Pokaż swoim klientom, że ich rozumiesz, jasno przedstawiając swoją konkurencję na wizualnym wykresie, który wyraźnie pokazuje, że Twój produkt lub usługa jest zdecydowanie najlepszą opcją. Upewnij się, że Twoja marka jest na pierwszym miejscu, Twoje logo jest na wierzchu na urządzeniach mobilnych i sprawdza wszystkie pola. Rozważ dodanie CTA „Shop now” pod tabelą porównawczą – to może być miejsce, w którym przekonamy użytkowników do zakupu!

Sekcja Opinie klientów (CUSTOMER REVIEWS)

Nie ma lepszego dowodu społecznego niż prawdziwe opinie klientów. W rzeczywistości, 88% klientów twierdzi, że recenzje online wpływają na ich decyzje zakupowe. Bądź kreatywny z tytułem swojej sekcji recenzji i upewnij się, że podajesz nazwę recenzowanego produktu, jeśli masz ich więcej niż jeden. Jeśli możesz, wybierz recenzje z 4,5 gwiazdkami lub wyższą, pokaż ocenę wraz z nazwiskiem recenzenta. Zakończ to jasnym CTA do strony produktu lub kolekcji.

Idealny Landing Page
Idealny Landing Page

Landing Page – Stopka (FOOTER)

Standardowe zakończenie. Zakończ swoją ostateczną stronę docelową swoim logo, linkami społecznościowymi i informacjami kontaktowymi. Upewnij się, że Twoi klienci mogą zapisać się na newsletter lub aktualizacje, i link do warunków i polityki prywatności. Możesz nie dostać sprzedaży teraz, ale jesteś otwierając drzwi do dalszej rozmowy.

Idealny Landing Page sprzedażowy powinien zawierać odpowiednie cechy.
Idealny Landing Page sprzedażowy powinien zawierać odpowiednie cechy.

Landing Page to świetne rozwiązanie sprzedażowe. Sama zaprezentowana powyżej przykładowa strona świetnie wpisuje się w budowanie lejków sprzedażowych. W szybki sposób można stworzyć taka stronę i … sprzedawać.

Landing Page – Potrzebujesz takiej strony…

Jeżeli nie bardzo wiesz co i jak, ale czujesz że potrzebujesz takiej strony – zapraszam – porozmawiajmy w ramach darmowych konsultacji:

Darmowa konsultacja

Skorzystaj z darmowej konsultacji

Wypróbuj mnie – sprawdź czy warto ze mną porozmawiać.

Umówmy się na rozmowę, w dogodnym dla obu stron terminie. Porozmawiajmy przez około 15 minut. Przede wszystkim jeżeli stwierdzisz, że to co proponuje ma dla Ciebie sens i wartość, będziemy działać dalej.

Jeżeli stwierdzisz, że nie ma to dla Ciebie sensu – lub ja stwierdzę, że nie mam możliwości Ci pomóc cóż – na tym zakończymy – nie każdemu mogę pomóc.

Zapewniam pełną poufność naszej rozmowy i dyskrecję.

Kim jestem?

Nazywam się Maciej Ziegler, jestem inżynierem informatykiem, specjalistą od rozwiązań internetowych, oraz od poprawiania biznesów.

Na co dzień przede wszystkim jestem właścicielem firmy, w której razem z współpracownikami staram się zapewniać kompleksowe wsparcie moich klientów, począwszy od dobrej strony internetowej, budowę / naprawę lejków sprzedażowych, obsługę social media, po video marketing.

Z wykształcenia jestem informatykiem, więc w materiałach które przygotowuje i udostępniam często usłyszysz o nowoczesnych technologiach i o tym jak wykorzystywać je w swojej firmie.

Dzielę się tutaj wiedzą, zdobytym już przez lata doświadczeniem i umiejętnościami które zdobyłem, „naprawiając” biznesy moich klientów.Zainteresował Ciebie ten artykuł? Chcesz więcej?
Cały czas przeglądam ciekawe rzeczy w internecie.
Przede wszystkim subskrybuje też kilka darmowych, a także płatnych newsletterów, oraz słucham podcastów.
Chętnie dzielę się tym co odkryłem z moją społecznością.
Jeżeli chcesz, bym także z Tobą podzielił się swoimi odkryciami, nowościami, publikacjami to zapraszam – zapisz się na mój newsletter. Raz w tygodniu otrzymasz wiadomość na swojego maila.
UWAGA – Po zapisaniu się, na adres który podasz poniżej, przyjdzie wiadomość którą należy potwierdzić. Dopiero potwierdzenie tego spowoduje zapis na newsletter.
Jeżeli w ciągu 15 minut nie otrzymasz wiadomości warto też sprawdzić folder SPAM.

[newsletter_form button_color=”#F39C12″]

Dodaj komentarz