Mali detektywi – uczą biznesu od małego

Mali detektywi - uczą i bawią

Mali detektywi – czy w oryginale The InBESTigators w przystępne sposób wprowadzają młodych ludzi w świat biznesu. Przedstawiają podstawowe rzeczy w jaki sposób zdobywać klientów, jak ich traktować, jak rozwijać firmę, jak ją reklamować. Serial z całą pewnością godny polecenia do obejrzenia razem z dziećmi.

Po ostatnio przeze mnie opisywanym serialu dla dzieci i młodzieży pod tytułem Klub opiekunek: https://sukcesstudio.pl/klub-opiekunek-czyli-jak-uczyc-sie-biznesu-od-malego/ tym razem postanowiłem wspomnieć o jeszcze jednym ciekawy serialu tym razem Mali detektywi.

Biznesu można uczyć się z różnych źródeł, a ten właśnie serial jest takim źródłem gdzie w łatwy i przyjemny sposób poznajemy niektóre pojęcia. Przede wszystkim nie sztuka jest publikować materiał przeznaczony dla masowego odbiorcy najeżony pojęciami z ekonomi, biznesu,, informatyki czy też marketingu w taki sposób jak keks bakaliami na święta. Sztuką jest wprowadzać widza w trudne pojęcia w taki sposób by nie zmuszać go do nauki, poszukiwania wiedzy. Przedstawić wszystko tak by było proste i łatwe do zrozumienia.

Mali detektywi - uczą biznesu od małego
Mali detektywi – uczą biznesu od małego

Mali detektywi – fabuła filmu

Czwórka dzieciaków z jednej szkoły, zakłada własną agencję detektywistyczną, prowadzi wideobloga o swoich przygodach i stopniowo zaprzyjaźnia się ze sobą. Przede wszystkim przy okazji rozwiązywania zagadek detektywistycznych, wplątane są w serial wątki biznesowe takie jak między innymi:

  • prowadzenie videobloga
  • prowadzenie strony internetowej
  • reklama w sieci – na różne sposoby
  • przygotowanie się do konferencji
  • pozyskiwanie inwestorów
  • pozyskiwanie źródeł finansowania przedsięwzięcia
  • i wiele jeszcze innych.

Serial produkcji Australijskiej przede wszystkim koncentruje się wokół Ezry Banksa, chłopca z doświadczeniem technicznym; Maudie Miller, społecznie niezręczna, inteligentna początkująca prywatna detektyw; Ava Andrikides, towarzyska, dramatyczna dziewczyna; i Kyle Klimson, atletyczny głupek. Tworzą Inbestigators, agencję detektywistyczną, która rozwiązuje przestępstwa w ich szkole i okolicy. Po rozwiązaniu sprawy opisują ją na vlogu.

Serial Mali detektywi – The Inbestigators skupia się na tematach uczciwości, lojalności, życzliwości, przyjaźni, pracy zespołowej i odpowiedzialności. Według TV Tonight , zamiast „wstrętnych występków dorosłych”, zbrodnie serialu są usprawiedliwiane chęcią dopasowania się lub uniknięcia samotności. Przede wszystkim po złapaniu winowajcy przepraszają i wyciągają lekcję lub morał, który według Common Sense Media dotyczy nastolatków.

Każdy odcinek The Inbestigators trwa około 15 minut. Premiera serialu w ABC Me w Australii i Nowej Zelandii odbyła się 21 czerwca 2019 r.

Emisja pierwszego serialu zakończyła się 10 lipca 2019 r.

Została przedłużona do drugiej serii 12 sierpnia który był emitowany od 11 listopada do 30 listopada 2019 r. Pierwsza i druga seria zostały wydane na całym świecie w serwisie Netflix odpowiednio 9 sierpnia 2019 r. i 10 stycznia 2020 r. W serwisie streamingowym odcinki prezentowane są w parach po 30 minut każdy.

Mali detektywi
Mali detektywi

Gdzie można obejrzeć?

W Polsce serial można obejrzeć na platformie Netflix i tutaj też można zobaczyć zwiastuny: https://www.netflix.com/pl/title/80243216

Jeżeli nie masz dostępu do tej platformy – możesz zobaczyć zwiastuny w wersji anglojęzycznej na YouTube:

Jeżeli zastanawiasz się co można by obejrzeć z dzieckiem – ten serial stanowczo jest godny polecenia.

Kim jestem?

Nazywam się Maciej Ziegler, jestem inżynierem informatykiem, specjalistą od rozwiązań internetowych, oraz od poprawiania biznesów.

Na co dzień przede wszystkim jestem właścicielem firmy, w której razem z współpracownikami staram się zapewniać kompleksowe wsparcie moich klientów, począwszy od dobrej strony internetowej, budowę / naprawę lejków sprzedażowych, obsługę social media, po video marketing.

Z wykształcenia jestem informatykiem, więc w materiałach które przygotowuje i udostępniam często usłyszysz o nowoczesnych technologiach i o tym jak wykorzystywać je w swojej firmie.

Dzielę się tutaj wiedzą, zdobytym już przez lata doświadczeniem i umiejętnościami które zdobyłem, „naprawiając” biznesy moich klientów.Zainteresował Ciebie ten artykuł? Chcesz więcej?
Cały czas przeglądam ciekawe rzeczy w internecie.
Przede wszystkim subskrybuje też kilka darmowych, a także płatnych newsletterów, oraz słucham podcastów.
Chętnie dzielę się tym co odkryłem z moją społecznością.
Jeżeli chcesz, bym także z Tobą podzielił się swoimi odkryciami, nowościami, publikacjami to zapraszam – zapisz się na mój newsletter. Raz w tygodniu otrzymasz wiadomość na swojego maila.
UWAGA – Po zapisaniu się, na adres który podasz poniżej, przyjdzie wiadomość którą należy potwierdzić. Dopiero potwierdzenie tego spowoduje zapis na newsletter.
Jeżeli w ciągu 15 minut nie otrzymasz wiadomości warto też sprawdzić folder SPAM.

[newsletter_form button_color=”#F39C12″]

Dodaj komentarz