Czego nauczył mnie Marcin Osman

Marcin Osman jest jednym z przykładów Amerykańskiego snu od pucybuta do milionera. Czego ja się od niego nauczyłem? Całkiem sporo.Mimo tego, że prowadzę biznes już blisko trzydzieści lat, wcale nie mam oporów przed tym by uczyć się od lepszych.

Marcin Osman – Przedsiębiorca internetowy, praktyk sprzedaży i marketingu, wydawca amerykańskich bestsellerów i autor książek biznesowych. Właściciel wydawnictwa i sklepu internetowego OSMPower. Sprzedaż, marketing i internet – to trzy słowa, które charakteryzują Marcina Osmana najtrafniej. W swojej karierze tworzył projekty sprzedażowe i marketingowe dla międzynarodowych brandów. Działa niestandardowo, a w każdym swoim projekcie skupia się na tym, aby jak najszybciej i najbardziej efektywnie osiągnąć założone cele.  Propagator hustlerskiej postawy działania oraz ekonomii wdzięczności. Przeprowadził ponad 200 webinarów i kilkaset facebook live’ów, na których dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami z zakresu sprzedaży, marketingu i selfpublishingu. Jego domeną jest „działanie tu i teraz z tym co masz” a największą wartością jest skuteczność. Jego motto to: „czytaj i działaj” przez co rozumie szybkie, konkretne i nastawione na efekt wdrażanie wiedzy z wydawanych książek.

Promotor podejść takich jak:

  • życie z “lekkim plecakiem”;
  • bezkosztowy marketing;
  • kreatywne akcje sprzedażowo-marketingowe;
  • walidowanie każdego pomysłu przed jego realizacją;
  • ekonomia wdzięczności;
  • content marketing.

Informacja ze strony: https://www.osmpower.pl/

Marcin Osman i Kamila Kruk
Marcin Osman i Kamila Kruk

Biznes Ci ucieka

Marcin Osman nauczył mnie przede wszystkim tego,że nie warto tracić czasu na pewne działania. Warto wykorzystywać okazję i możliwości. Czy o tym wiedziałem? Tak. Jednak potrzebowałem kogoś kto mi o pewnych rzeczach po prostu przypomni.

Nauczył mnie też tego by chwalić się tym komu zawdzięczasz swoja wiedzę. Co właśnie robię. Pokaż swoich mentorów. Prezentowany przez niego Gary Vaynerchuk – imigrant z Białorusi, który w Stanach przeżywa stereotypowy Amerykański Sen. Rozkręcił kilka biznesów, inspiruje, motywuje młodych.

Napisał kilka książek wartych przeczytania. Same książki najlepiej kupić w pakiecie. Taką ofertę znajdziesz tutaj: https://www.osmpower.pl/pakiet-ksiazek-gary-vaynerchuk

Marcin robi to samo. Przede wszystkim stara się dotrzeć do ludzi młodych. Nie oszukujmy się tam ma tez sporo odbiorców. Wychowuje w pewnym seansie swoich przyszłych klientów. Tym samym przyznaje mi imponuje.

Sprzedawaj więcej

Marcin pokazuje jak używać sprzedaży wiązanej. Przede wszystkim robi to na swoim przykładzie.

Który wydawca książek sprzedaje oprócz pozycji książkowych … kawę.

Albo jeszcze lepiej skarpetki.

Jemu się to udaje.

Najbardziej godne uwagi jest to, że wcale nie są to pojedyncze przypadki takich transakcji wiązanych.

Nie wierzysz?

Zobacz tutaj:

https://www.osmpower.pl/pl/p/Kawa-Osmana-Ziarnista-1-kg-kruche-ciasteczko/562

Marcin Osman – mentor

Czy Marcin Osman może być postrzegany jako mentor. Na pewno tak. Z tego co robi tak też wychodzi. W pewnym seansie przyznaje, że tutaj mi imponuje. Mnie jako blisko pięćdziesięcioletniego faceta nikt wielu rzeczy nie uczył.

Ekonomia wdzięczności? Co to takiego. Jóź samo użycie słowa ekonomia oznaczałoby że chodzi w tym wypadku o coś zupełnie sprzecznego z tym co mówi nam katolicyzm: życie w ubóstwie (tu przykład mamy w postaci hierarchów kościoła), nie interesowanie się dobrami doczesnymi itp. Tyle katolicyzm. Większość jednak DOBREJ nauki ekonomi przychodzi ze stanów zjednoczonych. Dlaczego. To ciekawe ale tamtejszy kraj jest jeszcze pełen chrześcijan. Protestantów.

Co to daje?

To przede wszystkim, że nauka tam wygląda tak, że Ty masz SŁUŻYĆ INNYM LUDZIOM. Oni wychodząc z tego samego założenia powinni poczuć wdzięczność i …. chociażby kupić coś od Ciebie. To bardzo fajne założenie. Przede wszystkim warto to byłoby stosować u nas. Czy tak jest. Owszem w części społeczeństwa tak. Gorzej z tymi co uważają że „mnie się to należało.”

Wracając jednak do meritum – Marcin uczy, że nie masz kisić zdobytych informacji w sobie. Tylko powinieneś podzielić się z innymi swoją wiedzą. Wbrew pozorom dzięki temu więcej dostajesz.

Mentoring – partnerska relacja między mistrzem a uczniem zorientowana na odkrywanie i rozwijanie potencjału ucznia.

Marcin Osman - mentor
Marcin Osman – mentor

Marcin Osman: Nie chce mi się – dlatego to zrobię

Powyższe hasło zrobiło na mnie spore wrażenie. Przede wszystkim ile razy jest tak, że nie chce się nam zrobić tego czy tamtego. Jak często rezygnujemy po kilku miesiącach z działania które powinno trwać znacznie dłużej. To hasło szczególnie daje mocy do tego by jednak zabrać się za robotę.

Jak widzisz na obrazku poniżej – ten slogan jest na głównej stronie Marcina Osmana na YT:

Marcin Osman Youtuber
Marcin Osman Youtuber

Podsumowując

Ta strona powstała w sporej części dzięki Marcinowi Osmanowi. Przez niego postanowiłem też dzielić się swoją wiedzą z innymi. W sumie to dzięki niemu zdecydowałem się na mały re branding swojej firmy REMIX i przede wszystkim ucieczkę od strony internetowej http://remixpw.com/ która zawsze sprawiała problemy w zapisaniu moim klientom. Teraz jest to dużo prostsze. Rozwijam coraz bardziej swoje kanał na YouTube:

Rozwijam też bardziej swoją działalność.

W dużo łatwiejszy sposób stosując wiedzę jaka pozyskałem od Marcina zdobywam kolejnych klientów na moje usługi.

Doskonale wiem, że to co proponuje jest świetne.

Niestety często brakowało mi pomysłu jak to pokazać światu. Jak to sprzedać.

Teraz już sporo wiem.

Dzięki Marcinowi Osmanowi.

Dziękuje Ci Marcin.

Kim jestem?

Nazywam się Maciej Ziegler, jestem inżynierem informatykiem, specjalistą od rozwiązań internetowych, oraz od poprawiania biznesów.

Na co dzień przede wszystkim jestem właścicielem firmy, w której razem z współpracownikami staram się zapewniać kompleksowe wsparcie moich klientów, począwszy od dobrej strony internetowej, budowę / naprawę lejków sprzedażowych, obsługę social media, po video marketing.

Z wykształcenia jestem informatykiem, więc w materiałach które przygotowuje i udostępniam często usłyszysz o nowoczesnych technologiach i o tym jak wykorzystywać je w swojej firmie.

Dzielę się tutaj wiedzą, zdobytym już przez lata doświadczeniem i umiejętnościami które zdobyłem, „naprawiając” biznesy moich klientów.Zainteresował Ciebie ten artykuł? Chcesz więcej?
Cały czas przeglądam ciekawe rzeczy w internecie.
Przede wszystkim subskrybuje też kilka darmowych, a także płatnych newsletterów, oraz słucham podcastów.
Chętnie dzielę się tym co odkryłem z moją społecznością.
Jeżeli chcesz, bym także z Tobą podzielił się swoimi odkryciami, nowościami, publikacjami to zapraszam – zapisz się na mój newsletter. Raz w tygodniu otrzymasz wiadomość na swojego maila.
UWAGA – Po zapisaniu się, na adres który podasz poniżej, przyjdzie wiadomość którą należy potwierdzić. Dopiero potwierdzenie tego spowoduje zapis na newsletter.
Jeżeli w ciągu 15 minut nie otrzymasz wiadomości warto też sprawdzić folder SPAM.

[newsletter_form button_color=”#F39C12″]