Jak sprzedawać – kilka kursów

Czego nie uczą w szkole? Jak sprzedawać. A jest to jedna z ważniejszych umiejętności szczególnie na początku drogi biznesowej. Nie uczą w szkole, to najlepiej nauczyć się od najlepszych, czyli takich którzy robią to z powodzeniem. Stąd dziś chciałbym zaproponować kilka płatnych kursów na których wydane pieniądze zwrócą się kilkunastu, a może nawet kilkuset-krotnie. Kursy polecam w ramach rekomendacji.

Na początek obalmy kilka mitów:

Przecież nie każdy musi sprzedawać

Jeżeli udało się rozbudować firmę (jakimś cudem bez umiejętności sprzedaży – w takim razie szacun) to może już nie. Niestety na początku każdej startującej firmy może nie być produkcji, może nie być maszyn, może nie być pracowników, lokalu, limuzyny i pięknej sekretarki, ale … sprzedaż musi być.

Jak sprzedawać - naucz się od najlepszych
Jak sprzedawać – naucz się od najlepszych

Ja mam zamiar świadczyć usługi więc nie sprzedaje

Jednak na usługi też szukasz klientów. Nie świadczysz też tego za darmo. Oczekujesz przychodu. Więc to też jest sprzedaż. Sprzedaż usług, Twoich umiejętności, Twojej wiedzy, pomysłów.

Reasumując – to też jest sprzedaż.

Kupować umiemy - ale jak sprzedawać tego już nie koniecznie.
Kupować umiemy – ale jak sprzedawać tego już nie koniecznie.

Sprzedaż jest nie moralna

Tutaj mamy dwa zupełnie inne pojęcia. Idziesz do sklepu spożywczego kupujesz chleb.

Jest sprzedaż?

Jest.

Czy była nie moralna?

Nie.

Czy jednak jak sprzedawczyni dla której byłaś / byłeś uprzejmy (czasem wystarczy dzień dobry i do widzenia przy każdych zakupach) powie: Może kupi Pan/Pani jeszcze pomidory, dziś przywieźli nam świeże?

Będzie to nie moralne?

Chyba też nie.

Czyli jednak sprzedaż nie musi być nie moralna.

Co innego upychać babci komplet garnków na kredyt za cenę 5-6 większą niż cena rynkowa, korzystając że jest tego nie świadoma, że zostanie jej tylko kilka złotych emerytury na przeżycie.

TO JEST NIE MORALNE. To jest też nie uczciwe.

To jest jak z nożem kuchennym – możesz go użyć do pokrojenia chleba. Możesz też użyć go do zmniejszenia populacji ludności na świecie. To pierwsze jest w porządku, to drugie – tylko dla niektórych jest w porządku. Pozdrawiam Pana Panie Billa Gates.

Jak widzisz to od nas zależy do czego wykorzystamy narzędzie jakim jest sprzedaż.

Tu warto wspomnieć słowa które nie dawno usłyszałem, ale przepraszam nie pamiętam autora: Warto się uczyć technik sprzedaży, negocjacji, nawet tylko po to by samemu wiedzieć kiedy ktoś z nami pogrywa. Kiedy próbuje nami manipulować.

Tych kilka argumentów mam nadzieje że przekonało Cię, że warto się nauczyć jak sprzedawać, aby samemu robić to dobrze, jak i obronić się przed innymi.

Jak sprzedawać - naucz się od najlepszych
Jak sprzedawać – naucz się od najlepszych

Jak sprzedawać – naucz się od najlepszych

Dlaczego polecam te konkretne kursy? Dlatego, że wiem kto je stworzył. Są to ludzie których nie trzeba raczej przedstawiać. Jednak zrobię to, aby uzasadnić wartość tego co proponuje.

Marcin Osman jest jednym z ciekawszych postaci które na pewno wymieniłbym jako wzorzec Pisałem o nim w artykule dostępnym pod adresem: https://sukcesstudio.pl/czego-nauczyl-mnie-marcin-osman/ Jego autorstwa jest mnóstwo materiałów godnych uwagi dostępnych szczególnie na YouTube. Część z nich możesz też znaleźć na mojej stronie: https://sukcesstudio.pl/biznes-od-zera/

Tam też znajdziesz linki do świetnych materiałów polecanych przez Mirka Burnejko. Razem stworzyli kurs który dostępny jest tutaj:

https://akademiapl.recomme.io/r/eutvbgjm

Warto skorzystać też z kursu Szkoła pierwszego klienta. Kurs prowadzony przez Mirka Burnejko dostępny jest tutaj:

https://akademiapl.recomme.io/r/scjtzjfq

Marzy Ci się dochód pasywny? Niech to pieniądze pracują na Ciebie, a nie ty dla nich? Możesz spać spokojnie a biznes i tak działa? Warto skorzystać z prowadzonej przez Mirka Burnejko szkoły maila dostępnej poniżej:

https://akademiapl.recomme.io/r/zrktetej

Pamiętasz mój artykuł o moim imienniku Maćku Aniserowiczu? O tym człowieku który jako pierwszy w Polsce zarobił 2,327,492 PLN… w 1 dzień wykorzystując do tego … e-maile. Możesz skorzystać z jego wiedzy, doświadczeń i umiejętności plus spora dawka wiedzy od Mirka Burnejko. Razem stworzyli kurs dostępny tutaj:

https://akademiapl.recomme.io/r/yxpumpwt

Poszukujesz pomysłu na biznes, chcesz zmienić pracę lub znaleźć dodatkowe źródło przychodu? Warto brać udział w kursach. Zawsze wnoszą coś nowego do naszego życia. Nawet jak nie wykorzystasz wiedzy które przekazują często bywają źródłem inspiracji do wymyślenia czego własnego.

Kim jestem?

Nazywam się Maciej Ziegler, jestem inżynierem informatykiem, specjalistą od rozwiązań internetowych, oraz od poprawiania biznesów.

Na co dzień przede wszystkim jestem właścicielem firmy, w której razem z współpracownikami staram się zapewniać kompleksowe wsparcie moich klientów, począwszy od dobrej strony internetowej, budowę / naprawę lejków sprzedażowych, obsługę social media, po video marketing.

Z wykształcenia jestem informatykiem, więc w materiałach które przygotowuje i udostępniam często usłyszysz o nowoczesnych technologiach i o tym jak wykorzystywać je w swojej firmie.

Dzielę się tutaj wiedzą, zdobytym już przez lata doświadczeniem i umiejętnościami które zdobyłem, „naprawiając” biznesy moich klientów.Zainteresował Ciebie ten artykuł? Chcesz więcej?
Cały czas przeglądam ciekawe rzeczy w internecie.
Przede wszystkim subskrybuje też kilka darmowych, a także płatnych newsletterów, oraz słucham podcastów.
Chętnie dzielę się tym co odkryłem z moją społecznością.
Jeżeli chcesz, bym także z Tobą podzielił się swoimi odkryciami, nowościami, publikacjami to zapraszam – zapisz się na mój newsletter. Raz w tygodniu otrzymasz wiadomość na swojego maila.
UWAGA – Po zapisaniu się, na adres który podasz poniżej, przyjdzie wiadomość którą należy potwierdzić. Dopiero potwierdzenie tego spowoduje zapis na newsletter.
Jeżeli w ciągu 15 minut nie otrzymasz wiadomości warto też sprawdzić folder SPAM.

[newsletter_form button_color=”#F39C12″]

Dodaj komentarz