Strona internetowa tanio – historia Tomka

Strona internetowa tanio

Strona internetowa tanio – tak się zaczyna historia Tomka, który rozpoczynając nowy biznes postanowił zainwestować w stronę internetową.

Historia opisywana poniżej, wydarzyła się naprawdę. Jest historią jednego z moich klientów, chociaż podobnie wyglądała historia już kilku moich klientów. Nie zostałem upoważniony do zdradzania szczegółów, stąd zmienione jest imię bohatera, oraz pewne szczegóły pozwalające na identyfikację mojego klienta i jego biznesu. Zdjęcia dołączone dla zilustrowania artykułu, nie przedstawiają mojego klienta.

Własna firma – to prestiż

Tomek ma kumpli z którymi się spotyka od czasu do z czasu. Większość z nich to ludzie którzy jeszcze na studiach ograrneli własne biznesy. Dziewczyny z roku też dają sobie świetnie radę.

– A mówili nam, że po kryminologii, to można albo zostać krawężnikiem w policji, albo zacząć realizacje marzeń w pizzerii.

To tylko pokazuje, że można.

Spotkania z kumplami, to częste wymiany zdań na temat tego co się teraz opłaca, na czym zrobić biznes, jak to wszystko zrobić.

Tomek podziwiał kolegów, jednak, sam bał się podjęcia decyzji, bał się odpowiedzialności. Tego wszystkiego co prowadząc własna działalność trzeba wiedzieć.

Jednak podczas jednej z takich imprez zorientował się, że wielu jego kumpli potrzebuje wizytówek, papieru firmowego, zakładając firmę potrzebują logo, potrzebują też grafiki na swoje strony internetowe, czy też social media.

Kuple do tej pory wykorzystywali jego umiejętności graficzne. Jednak do tej pory traktował to jako dodatkowe „dorobienie do emerytury” 😉

– A może by tak zająć się tym na poważnie?

Drukarni nie założę, spora konkurencja, a koszty sprzętu drukarskiego, czy nawet dobrej klasy drukarek są spore. Jednak umiem to projektować i do tej pory zlecałem usługę wydruku korzystając z aukcji Allegro.

Może tylko przygotowywać projekty, a zlecać tak jak do tej pory?

W końcu prowadzenie firmy to prestiż – będą do mnie mówili – Panie prezesie 😉

Własna firma - to prestiż
Własna firma – to prestiż

Co umiem sam, a co mam zlecić

Tomek po wielu „nocnych rozmowach Polaków” przy schłodzonym browarze wiedział już, że:

Przedsiębiorca to nie ten co robi wszystko samemu,

ale zleca pracę innym – na tym polega przedsiębiorczość.

Sprawę założenia firmy, wszelkie formalności, oraz prowadzenie księgowości postanowił zlecić żonie jednemu z kumpli – ona skończyła ekonomię, teraz pracuje jako księgowa, świetnie sobie z tym poradzi.

Pozostała sprawa pozyskiwania klientów.

Kumplem owszem podsyłali zlecenia, ale z kumpli się nie zdziera, po drugie nie było ich na tyle dużo, aby opłacić dość wysokie koszty prowadzenia działalności w Polsce.

Trzeba zrobić coś by pozyskiwać klientów przez internet.

Na początku były ogłoszenia na OLX, oraz wystawienie aukcji na Allegro. Były też przygody z prowadzeniem Fan Page na Facebooku. Jednak to okazało się bardziej czasochłonne niż przewidywał, dodatkowo popełnił mnóstwo błędów i przepalił spory budżet zanim któryś z kumpli po kolejnej sesji „nocnych rozmów Polaków” podesłał mu ten link do artykułu: https://sukcesstudio.pl/skuteczna-reklama-na-facebooku-w-2022/

Dzięki temu zrozumiał, że samo stawianie na Facebooka to nie jest dobry pomysł.

Po przeczytaniu powyższego artykułu, system mu zaproponował jeszcze jeden, który w pełni pokazał mu, że traci wiele klientów ogłaszając się nie tam gdzie klienci szukają: https://sukcesstudio.pl/jak-zdobywac-klientow-w-sieci/

Co wybierasz gdy czegoś szukasz
Co wybierasz gdy czegoś szukasz

Strona internetowa tanio

Sporo pieniędzy pochłonęły reklamy na Facebooku, więc w wypadku strony internetowej, Tomek postanowił oszczędzić. Uruchomił Google i wpisał frazę: Strona internetowa tanio

Po chwili już miał kilkanaście ofert gdzie obiecywano mu stronę za darmo lub za złotówkę.

– O to coś dla mnie – pomyślał i skontaktował się z kilkoma firmami, wybrał najlepszą ofertę i zlecił stronę internetową.

Na stronę trzeba było poczekać trzy miesiące, ale cóż – cena była naprawdę okazyjna. Po trzech miesiącach strona była gotowa.

Podczas kolejnej sesji z chłopakami mógł się już pochwalić swoją witryną.

Tutaj pierwsze zaskoczenie.

Strona internetowa tanio, ale ...
Strona internetowa tanio, ale …

Człowieku – kto zapamięta taki adres strony?

Okazało się, że nazwa strony: businesscardsandgraphics.com wcale nie jest tak dobrym pomysłem jak mogło się wydawać.

Było tak jak w starym dowcipie:

Nauka angielskiego w naszej szkole była prowadzona przez jednego nauczyciela. Lekcje były świetne, bardzo dobrze wszyscy się uczyliśmy. Niestety, kiedy skończyłem szkołę okazało się, że ten angielski którego uczyliśmy się, rozumieją tylko Ci co uczyli się w naszej szkole.

Okazało się, że nie jest tak łatwo wytłumaczyć co trzeba wpisać by … wejść na stronę.

Ale to dopiero wierzchołek góry lodowej.

Strona wyglądała ładnie, jednak po głębszym wczytaniu się, w to co na niej było, okazało się, że jest na niej mnóstwo błędów.

Wyglądała tak jak strona opisywana w artykule: https://sukcesstudio.pl/strona-internetowa-za-zlotowke/

Jeden z kumpli Tomka powiedział:

– Pamiętasz jak wysłałem Ci ten artykuł na temat Facebooka?

– Tak – dzięki niemu właśnie zrozumiałem, że potrzebuje strony

– No właśnie, ale pewnie zamiast poczytać co proponuje ten gość co napisał ten artykuł, wszedłeś na Google i wyszukałeś: Strona internetowa tanio jednak po to Ci podesłałem namiary na tego człowieka, abyś z nim omówił jak zrobić stronę.

– Ale on może chcieć sporo więcej, za zrobienie strony …

– Pewnie tak, ale strona to też inwestycja – poza tym – ile wydałeś na te swoje reklamy na Facebooku?

– No będzie kilka tysięcy.

– Ile z tego masz klientów?

– No … klientów nie, ale mam więcej polubień i teraz mam pod każdym zdjęciem więcej polubień.

– I to Ci wystarcza?

– Nie bardzo.

– To pogadaj z nim jutro co teraz zrobić z tym co masz.

Kto zapamięta taki adres strony
Kto zapamięta taki adres strony

Strona internetowa tanio – do poprawy

Tomek skontaktował się na drugi dzień, ze specjalistą od stron internetowych, marketingu i sprzedaży. Myślał, że po naniesieniu poprawek, wszystko będzie dobrze jednak okazało się, że o ile sporo rzeczy można delegować, to strona internetowa powinna być „szyta na miarę”, nie można kogoś oddelegować do tego.

– Tomek na początek proszę Cię abyś wypełnił sam – ile dasz radę – ten Brief. Na tej podstawie unikniemy marnowania nawzajem swojego czasu na to co chcesz by na stronie było. To czego nie będziesz wiedział – omówimy razem. Tomek dostał ten link https://sukcesstudio.pl/brief-strony-internetowej/ – gdzie jest opisany każdy z punktów Briefu, bardzo pomocnym okazał się też film na ten temat: https://youtu.be/08uoVCpGbp0

Przy kolejnym spotkaniu Tomek już sporo wiedział, na temat tego co do strony jest potrzebne, jako grafik przygotował sporo materiałów. Jednak dopiero podczas spotkania miały zapaść najważniejsze decyzje.

– Po pierwsze musisz ustalić dla kogo jest Twoja strona – jeżeli wiesz kto jest odbiorcą Twojego komunikatu – będziesz wiedział jak on powinien zabrzmieć.

– Czy zmieniamy adres strony?

– Uważam, że jak najbardziej, tym bardziej, że według umowy którą zawarłeś nie ty jesteś właścicielem domeny. Po drugie pytania – czy na dzień dzisiejszy planujesz tak rozwinąć firmę, że będzie ona sprzedawała do krajów anglo języcznych?

– Nie tam moje szanse byłyby nikłe, to będzie raczej działalność lokalna, ewentualnie sprzedaż na terenie Polski.

– To po co Ci taka anglo języczna nazwa?

– No tak brzmi to nowocześniej i …

– OK, ale pomyśl sam – co wpiszesz w Google jak szukasz grafika, czy też chcesz zamówić wizytówki. Wpiszesz wtedy: business cards and graphics czy raczej – ładne wizytówki, profesjonalne wizytówki, czy też usługi graficzne?

– Masz rację.

– Wiem, ale chce abyś Ty też to zrozumiał 😉

– Wychodzi na to, że sam nie potrzebnie to pokomplikowałem, a rozwiązanie jest tak proste!

– Cieszę się, że to rozumiesz.

– Na koniec wspominasz coś o prestiżu – to dlaczego nie chcesz mieć domeny z końcówką .pl – przecież skoro masz klientów z Polski to właśnie domena z końcówką .pl jest najbardziej prestiżowa.

– Widzę, że rzeczywiście człowiek całe, życie się uczy.

– Dokładnie tak jest 😉

Strona internetowa tanio - do poprawy
Strona internetowa tanio – do poprawy

Strona internetowa tanio – podsumowanie

Takich ludzi jak Tomek spotykam wielu na co dzień. Piszą do mnie na maila, zaczepiają mnie po obejrzeniu filmików na moim kanale, czy też na innych kanałach w social mediach.

W wielu takich rozmowach dzielą się ze mną spostrzeżeniem, że ja potrafiłem im „otworzyć oczy”, że popchnąłem ich biznes znacząco do przodu. Ostatnio proszę ich o to by podzielili się swoim sukcesem, wystawiając mi referencje.

Po tym jak parokrotnie podzielili się ze mną obawami, czy kontakt ze mną nie będzie drogi, postanowiłem uruchomić, darmowe konsultacje:

Skorzystaj z darmowej konsultacji

Wypróbuj mnie – sprawdź czy warto ze mną porozmawiać.

Umówmy się na rozmowę, w dogodnym dla obu stron terminie. Porozmawiajmy przez około 15 minut. Przede wszystkim jeżeli stwierdzisz, że to co proponuje ma dla Ciebie sens i wartość, będziemy działać dalej.

Jeżeli stwierdzisz, że nie ma to dla Ciebie sensu – lub ja stwierdzę, że nie mam możliwości Ci pomóc cóż – na tym zakończymy – nie każdemu mogę pomóc.

Zapewniam pełną poufność naszej rozmowy i dyskrecję.

Kim jestem?

Nazywam się Maciej Ziegler, jestem inżynierem informatykiem, specjalistą od rozwiązań internetowych.

Na co dzień jestem właścicielem firmy, w której razem z współpracownikami staram się zapewniać kompleksowe wsparcie moich klientów, począwszy od dobrej strony internetowej, budowę / naprawę lejków sprzedażowych, obsługę social media, po video marketing.

Z wykształcenia jestem informatykiem, więc w materiałach które przygotowuje i udostępniam często usłyszysz o nowoczesnych technologiach i o tym jak wykorzystywać je w swojej firmie.

Dzielę się tutaj wiedzą, zdobytym już przez lata doświadczeniem i umiejętnościami które zdobyłem, „naprawiając” biznesy moich klientów.

Zainteresował Ciebie ten artykuł? Chcesz więcej?
Cały czas przeglądam ciekawe rzeczy w internecie.
Subskrybuje też kilka darmowych, a także płatnych newsletterów.
Chętnie dzielę się tym co odkryłem z moją społecznością.
Jeżeli chcesz, bym także z Tobą podzielił się swoimi odkryciami, nowościami, publikacjami to zapraszam – zapisz się na mój newsletter. Raz w tygodniu otrzymasz wiadomość na swojego maila.
UWAGA – Po zapisaniu się, na adres który podasz poniżej, przyjdzie wiadomość którą należy potwierdzić. Dopiero potwierdzenie tego spowoduje zapis na newsletter.
Jeżeli w ciągu 15 minut nie otrzymasz wiadomości warto też sprawdzić folder SPAM.

Dodaj komentarz