Usługi informatyczne dla firm

Usługi informatyczne dla firm świadczone przez Sukces Studio to często rozwiązania ułatwiające codzienną pracę i przynoszące wymierne korzyści. Nowoczesne, sprawdzone i skuteczne rozwiązania które proponuje pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze.

Profesjonalne narzędzia za … darmo?

Wielu właścicieli mikro-firm, oraz małych firm często nie zdaje sobie sprawy z tego jak wiele jest narzędzi informatycznych które mogą ułatwić a czasem nawet w sporej części zastąpić ich pracę. Tych narzędzi w ostatnim czasie jest sporo. Przede wszystkim – co ciekawe sporo jest darmowych. Często nie zadajemy sobie z tego sprawy.

Spotykam częstą sytuacje, że ludzie nie wiedzą czego mogą chcieć.

Nie wiedzą ponieważ często nie maja czasu dotrzeć do tej wiedzy. Tutaj właśnie pojawia się pole do popisu dla przedsiębiorców którzy oferują usługi informatyczne dla firm.

Usługi informatyczne dla firm
Usługi informatyczne dla firm

Usługi informatyczne dla firm

Przede wszystkim właściciele firm przyzwyczajeni są do tego, że rozwiązania informatyczne dotyczą:

  • sprzedaży – oprogramowanie obsługujące sklep, magazyn, ewentualnie sklep internetowy
  • księgowości – programy księgowe, kadrowe itp.
  • marketingu – strona internetowa, czasem wsparcie dla mediów społecznościowych.

Jednak to nie wszystko. Przede wszystkim zapominamy o programach wspierających zarządzanie czasem, projektami, terminami. Dlaczego tak jest? Większość przedsiębiorców opiera się na klasycznych terminarzach, notesach i innych rozwiązaniach klasycznych.

Usługi informatyczne dla firm
Usługi informatyczne dla firm

Jeszcze kilkanaście lat temu wiele rozwiązań dostępnych obecnie było zarezerwowanych głównie dla dużych firm. Wymagały specjalistycznego sprzętu, wiedzy, dużej ilości szkoleń i zdobycia sporej wiedzy przez zastępy pracowników.

W dobie kryzysu doceniane są rozwiązania które przyczynia się do zwiększenia wydajności, zmniejszenia kosztów, większego wykorzystania posiadanych zasobów. Czy da się to uzyskać w skali mikroprzedsiębiorstwa? Czy warto to wdrażać w małej firmie? Odpowiedź brzmi stanowczo tak.

Usługi informatyczne dla firm
Usługi informatyczne dla firm

Nawet przy jednoosobowej działalności i przy samozatrudnieniu są technologie które warto wdrożyć. Przede wszystkim te wspomagające sprzedaż, oraz procesy produkcji, obsługi klienta, zamówień itp.

Usługi informatyczne dla firm – zarządzanie terminami dzięki darmowej aplikacji Google

Komputery dla mikroprzedsiębiorstw

Przede wszystkim czy w takim razie nawet do małej firmy warto kupić komputer? Jak najbardziej, ale często nie jest on konieczny. Przykład? Proszę bardzo. Opisywane rozwiązanie w artykule: https://sukcesstudio.pl/nowoczesne-projektowanie-stron-internetowych/ nie wymaga komputera. W zupełności wystarczy zastosowanie zwykłego smartfona na którym da się uruchomić stronę internetową. Właśnie o tych Apkach na telefon często zapominamy. Ten rynek w ostatnim czasie mocno się rozwinął, przybyło ciekawych rozwiązań. które ułatwiają życie na każdym kroku. Nie chodzi tu przede wszystkim o znane aplikacje, ale o takie często bardzo specjalistyczne. Przykładem niech będzie świetna polska aplikacja do pomiarów pomieszczeń na zasadzie nagrywania widoku z którego tworzony jest potem plan 3D pomieszczenia. Dzięki apce łatwo wyliczysz ile metrów jest podłogi ile ścian itp. Nie wspomnę o prostych aplikacjach wspierające obowiązkowe w każdej firmie prace biurowe. Przykładem niech będzie kieszonkowy skaner:

Usługi informatyczne dla firm – podsumowanie

Jak widzisz możliwości jest sporo. Przede wszystkim warto skontaktować się z ludźmi takimi jak ja którzy po zapoznaniu się z twoja firmą, procesami, zaproponują Tobie konkretne rozwiązania które przyniosą Ci oszczędności, oraz dużo lepsze wykorzystanie posiadanych zasobów.

Dodaj komentarz