Jak zarabiać w internecie czyli praca w domu

Jak zarabiać w internecie czyli praca w domu. Ale czy tylko w domu? Chyba w sumie wszędzie gdzie internet dociera.

Historyjka sprzed lat

Kilka lat temu mój ojciec opowiadał mi historię o moim dziadku. Dziadek zmarł gdy byłem w trzeciej klasie szkoły podstawowej. Przez wiele ostatnich lat życia chorował, więc nie wiele mogłem się od niego nauczyć. Dlatego tym bardziej lubiłem takie opowieści.

Dziadek był bardzo przedsiębiorczy. Kupował gazety ogólnopolskie i przede wszystkim czytał ogłoszenia. Kto co sprzedaje i co kto chce kupić. Następnie pośredniczył pomiędzy jednym a drugim. czasem w ramach dnia wolnego lub urlopu jechał na drugi koniec Polski by coś kupić, a następnie na inny koniec by to sprzedać. Jednak dzięki swojej przedsiębiorczości mógł zapewnić w miarę dostatnie życie swojej rodzinie.

Teraz przyjrzyjmy się temu modelowi biznesowemu. Czy miałby racje bytu w dzisiejszych czasach?

Oczywiście.

Sprzedaż to chyba jedno z najważniejszych pojęć. jeżeli chodzi o przedsiębiorczość czy nawet ekonomię domowego budżetu.

Jak zarabiać w internecie czyli praca w domu
Jak zarabiać w internecie czyli praca w domu

Oho robi się nieciekawie facet będzie namawiał do sprzedaży …

Lepiej już dalej nie czytaj. Dalej będę Cię przekonywał że sprzedaż jest dobra.

No ale jak to?

Sprzedaż to naciąganie, oszukanie, nabicie kogoś w butelkę itp.

Przykro mi że znasz tylko takie definicje sprzedaży.

To oznacza bardzo przykre doświadczenia życiowe. W pewnym sensie się nie dziwię. Wielu ludzi tak do tego podchodzi. Jednak prawdziwa sprzedaż to przede wszystkim taka sytuacja gdzie zwycięstwo w tej bitwie jest po obu stronach. Win – Win.

Mówimy tutaj o sprzedaży, a nie oszustwie. Sprzedaży w znaczeniu nawiązania dobrych relacji z klientem. Na tyle dobrych że ten klient będzie chciał do nas powrócić.

Jak zarabiać w internecie - potencjalni klienci
Jak zarabiać w internecie – potencjalni klienci

Jak zarabiać w internecie i nie sprzedawać?

Cóż chyba nawet gdy znajdziesz jakieś zlecenie w internecie i je wykonasz to … też będzie sprzedaż. Twoich umiejętności.

Czy nagle wszystko stało się jasne?

łatwiejsze?

Bardziej przejrzyste?

Czyli sprzedaż możemy podzielić na sprzedaż towarów, ale też i usług.

Ale ja nie mam nic do sprzedania

Na pewno?

Jak mieszkasz już jakiś czas w jednym miejscu zawsze znajdzie się coś czego nie używasz. Może coś z ubrań. A może z super sprzętów które miały coś robić ale … nie robią? Znałem pewnego pogorzelca – człowieka któremu spalił się dom – który sprzedawał nadpalone belki drewniane ze swojego domu przez Allegro.

Panie a kto by to kupił?

Kupił koleś co przygotowywał ciekawy wygląd jednego klubu dla VIPów.

Sprzedać można wszystko. Zależy to tylko od reklamy i ceny.

Sprzedać można wszystko. Zależy to tylko od reklamy i ceny.
Sprzedać można wszystko. Zależy to tylko od reklamy i ceny.

Moja historyjka

Gdy urodziła się moja starsza córka po jakimś czasie okazało się, że ma alergie na kurz. Cóż było robić. Dywany do zwinięcia i na strych, firanki do likwidacji itd. Po kilku latach w ramach porządku na strychu wydobyłem dywan. Szału nie było. Nie był to jakiś pers, ale też nie ostatnia szmata. Żona powiedziała: – po tylu latach na strychu nie ma co tego trzymać. Wywal to. Miałem posłuchać żony, ale że jestem z zawodu informatykiem, a to jak wiadomo znaczy, że jestem leniwy (informatycy to lenie – zawsze coś wymyśla by się nie narobić, napisze taki kawałek procedury i trzy dni wolne -leń i obibok w jednym), postanowiłem na początek wywiesić dywan na trzepaku na podwórzu.

Powiesiłem, a jak tak już wisiał to zrobiłem parę fotek. No a jak już miałem te fotki to wrzuciłem to na portal Allegro.pl na aukcje od złotówki. A co tam może ktoś za przysłowiowe piwo wyniesie to za mnie za ogrodzenie domu.

Po kilku dniach dostaje maila.

Aukcja zakończona – dywan sprzedany panu Ygrekowskiemu za kwotę … 276,15zł Ile? Dwa razy sprawdziłem. A i jeszcze wymyśliłem że odbiór osobisty,albo przedpłata 50zł za przesyłkę (tak sobie strzeliłem cenę). Patrzę na konto – jest przelew. Ożesz…. Gość kupił stary dywan który od kilku dni wisi na trzepaku. Dobrze, że nie padało. Jak ja to zapakuje. Ale za takie pieniądze że się komuś chciało 😉

Ta historyka chyba wystarczająco powinna Cie przekonać że warto spróbować takiej sprzedaży.

Ale jak to robić? Na początek korzystaj z portali sprzedażowych i ogłoszeniowych:

OK a jak już wszystko wysprzedam co mam? Zrób coś takiego c robił mój dziadek – poszukaj czego ludzie chcą i … sprzedaj im to.

Sprzedać można wszystko. Zależy to tylko od reklamy i ceny.
Sprzedać można wszystko. Zależy to tylko od reklamy i ceny.

Jak zarabiać w internecie sprzedając usługi?

Jeżeli masz jakieś umiejętności które możesz wykonać zdalnie lub wykonując to w domu to masz dużo łatwiej. W tym wypadku masz kilka możliwości możliwości korzystasz z ofert pracy – chociażby z portalu: oferia.pl lub też fixly.pl

Co mogę oferować jak nic nie umiem?

Spokojnie. Może tylko wydaje Ci się że nie umiesz. A może po prostu chcesz robić od razu prace na poziomie Senior Java Developer. Nie przesadzaj.

Umiesz pisać pisz. Nie żartuję. Bardzo poszukiwani są ludzie którzy potrafią pisać artykuły, opowiadania, historyjki. W sumie każdy może to w sobie wyćwiczyć. Tą umiejętność pisania. Ale nie każdy to zrobił. Nie każdemu się chciało.

Umiesz świetnie obsługiwać Facebooka czy Instagrama? Takie umiejętności są bardzo poszukiwane. Wiele firm jest takich, że nie ma kto im prowadzić strony na FB czy na Insta. Pokaż że to potrafisz. Stwórz może przykładowy FanPage w celu zareklamowania tego że potrafisz coś takiego robić. Prowadzisz dobrze swojego instagrama? Możesz poprowadzić kilka konta dla kilku firm. 100zł za miesiąc? 10 firm i masz 1000zł miesięcznie masz dodatkowo.

Tylko jest mały problem. Z konsumenta (czytacza treści i oglądacz zdjęć i filmików) musisz stać się producentem treści. dasz radę?

Jak zarabiać w internecie czyli praca w domu? – Podejrzyj innych:

Kilka ciekawych pomysłów zamieścił Mirek Burnejko:

Warto też zajrzeć na moją stronę:

Tutaj pokazuje jeszcze kilka innych pomysłów jak zacząć biznes od zera.

Jak zarabiać w internecie czyli praca w domu – film

Na temat poruszony w artykule stworzyłem też film. Dostępny jest na moim kanale YT pod adresem: https://youtu.be/_KVn_r6z58g film możesz też zobaczyć tutaj – bezpośrednio na stronie:


Kim jestem?

Nazywam się Maciej Ziegler, jestem inżynierem informatykiem, specjalistą od rozwiązań internetowych, oraz od poprawiania biznesów.

Na co dzień przede wszystkim jestem właścicielem firmy, w której razem z współpracownikami staram się zapewniać kompleksowe wsparcie moich klientów, począwszy od dobrej strony internetowej, budowę / naprawę lejków sprzedażowych, obsługę social media, po video marketing.

Z wykształcenia jestem informatykiem, więc w materiałach które przygotowuje i udostępniam często usłyszysz o nowoczesnych technologiach i o tym jak wykorzystywać je w swojej firmie.

Dzielę się tutaj wiedzą, zdobytym już przez lata doświadczeniem i umiejętnościami które zdobyłem, „naprawiając” biznesy moich klientów.Zainteresował Ciebie ten artykuł? Chcesz więcej?
Cały czas przeglądam ciekawe rzeczy w internecie.
Przede wszystkim subskrybuje też kilka darmowych, a także płatnych newsletterów, oraz słucham podcastów.
Chętnie dzielę się tym co odkryłem z moją społecznością.
Jeżeli chcesz, bym także z Tobą podzielił się swoimi odkryciami, nowościami, publikacjami to zapraszam – zapisz się na mój newsletter. Raz w tygodniu otrzymasz wiadomość na swojego maila.
UWAGA – Po zapisaniu się, na adres który podasz poniżej, przyjdzie wiadomość którą należy potwierdzić. Dopiero potwierdzenie tego spowoduje zapis na newsletter.
Jeżeli w ciągu 15 minut nie otrzymasz wiadomości warto też sprawdzić folder SPAM.

[newsletter_form button_color=”#F39C12″]

Dodaj komentarz