Jak założyć firmę, bez zwalniania się z etatu?

Jak założyć firmę, bez zwalniania się z etatu

Jak założyć firmę, bez zwalniania się z etatu? Jak zrobić to w bezpieczny i sensowny sposób? O tym właśnie jest ten artykuł.

Przede wszystkim zapewne zapytasz o motywy.

Po co to robić?

Dlaczego warto to zrobić?

Przedstawię Ci kilka argumentów:

Po co mi własna firma skoro jestem na etacie?

Pozwól, że przedstawię Ci argumenty, opisując je w formie odpowiedzi na pytanie: a dlaczego?

Własna firma daje więcej pewności siebie.

Przede wszystkim własna firma oprócz pracy na etacie powoduje to, że masz okazję zobaczyć swoją większą wartość. Odkryć w sobie nowe talenty.

Czujesz niezależność

Jeżeli na etacie dzieje się nie najlepiej to własna działalność staje się wyspą na którą możesz uciec w momencie kiedy w firmie gdzie jesteś na etacie będzie źle. Przede wszystkim nie jesteś podatny / podatna na argumenty co zrobisz jak Cię zwolnimy?

Chcecie mnie zwolnić? Nie ma problemu dam sobie radę. Nie dam się zastraszyć. To ja w pewnym sensie mogę dyktować warunki.

Rozwijasz się

Własna firma to sporo nauki, poznawania nowych rzeczy. Przede wszystkim rozwijasz się. Musisz opanować sporo rzeczy. Nie tylko podstawy rachunkowości, ale też sprzedaż, marketing, relacje z klientami i wiele innych już konkretnie zależnych od wybranego rodzaju działalności.

Poczucie własnej wartości

Czujesz że Twoja wartość jest dużo większa niż mogłoby się wydawać. Czujesz dużo większe możliwości. Zauważasz więcej możliwości. Otwierają się dla Ciebie drzwi które do tej pory nie były dostępne.

Pełne bezpieczeństwo

Własna firma kiedy jesteś na etacie to pełne bezpieczeństwo finansowe. Nawet jeżeli biznes Ci nie wyjdzie w następnym miesiącu i tak będziesz mieć za co żyć. Przecież wpłyną pieniądze za pracę na etacie.

Możesz ale nie musisz

Możesz pracować więcej, ale nie musisz. Taki układ daje większą stabilność zwłaszcza w niepewnych czasach.

Zarabiasz więcej

Własna działalność to świetny sposób na zwiększenie swoich dochodów. Zawsze to coś więcej oprócz wypłaty, a czasem trzeba zrobić niewiele więcej, lub możesz w sumie zrobić to wszystko w godzinach pracy etatowej.

Jak założyć firmę, bez zwalniania się z etatu - to jest proste
Jak założyć firmę, bez zwalniania się z etatu – to jest proste

Jak założyć firmę, bez zwalniania się z etatu?

Jakie kroki najlepiej wykonać zanim zaczniesz?

1. Zapytaj swojego szefa czy możesz się z nim rozliczać w sposób projektowy wystawiając mu za to faktury.

2. Określ, co jest Twoim największym „super power” czyli odpowiedź na pytanie: dla jakiej mojej umiejętności jestem tutaj zatrudniony?

3.Zacznij Tworzyć DARMOWE treści w internecie, gdzie za FREE będziesz się dzielił swoją ekspertyzą w powyższym temacie Zastosuj strategię którą opisuje tutaj: https://sukcesstudio.pl/strategia-inbound-marketing/

4. Po 1-5-28 miesiącach zaczną się do Ciebie odzywać Twoi znajomi, zlecając Ci różne mniejsze i większe rzeczy.

5. Możesz je realizować „po godzinach” lub przynosić te zlecenia do Twojego szefa w zamian za dodatkowe % lub bonusy

6. Zrób „rachunek sumienia” i zobacz ile NAPRAWDĘ godzin dziennie pracujesz efektywnie- prawda Cię zszokuje, i pokaże jak wiele czasu masz na tworzenie swojego biznesu obok pracy etatowej.

Tak, to jest aż tak proste, ale wymaga pracy a przede wszystkim CIERPLIWOŚCI- czyli czegoś czego nie ma 99% ludzi, a czym Ty wygrasz swoje marzenia!

Jak założyć firmę, bez zwalniania się z etatu - dasz radę to zrobić
Jak założyć firmę, bez zwalniania się z etatu – dasz radę to zrobić

Jak założyć firmę – podsumowanie

Przede wszystkim podkreślę jeszcze raz – budowanie firmy będąc na etacie wymaga cierpliwości. Tego najwięcej brakuje obecnie ludziom. Wszyscy oczekują efektów jak najszybciej. Zobacz słynną maksymę Owidiusza:

Cokolwiek czynisz, czyń rozważnie i patrz końca.

Owidiusz

Przede wszystkim to nie przypadek, że właśnie ją chcę Ci tutaj przytoczyć. Sam z własnego doświadczenia wiem jak trudno jest pogodzić etat z własną działalnością. Nie zawsze jest pięknie i różowo. Wielu biznesmenów podkreśla że na 9 biznesów które rozpoczęli tylko 1-2 wyszły naprawdę. Reszta okazała się klęską.

Jednak Ty będąc na etacie masz zapewnione w pewnym sensie bezpieczeństwo swojego byt. Nie musisz się martwić tym, że jeżeli za miesiąc nie wpłynie kasa od klienta na konto to nie będziesz mieć za co żyć.

Zaczynając w ten sposób własny biznes masz największe bezpieczeństwo, minimalne ryzyko, a zarazem ogromne możliwości na sukces.

Którego Ci oczywiście życzę.

Kim jestem?

Nazywam się Maciej Ziegler, jestem inżynierem informatykiem, specjalistą od rozwiązań internetowych, oraz od poprawiania biznesów.

Na co dzień przede wszystkim jestem właścicielem firmy, w której razem z współpracownikami staram się zapewniać kompleksowe wsparcie moich klientów, począwszy od dobrej strony internetowej, budowę / naprawę lejków sprzedażowych, obsługę social media, po video marketing.

Z wykształcenia jestem informatykiem, więc w materiałach które przygotowuje i udostępniam często usłyszysz o nowoczesnych technologiach i o tym jak wykorzystywać je w swojej firmie.

Dzielę się tutaj wiedzą, zdobytym już przez lata doświadczeniem i umiejętnościami które zdobyłem, „naprawiając” biznesy moich klientów.Zainteresował Ciebie ten artykuł? Chcesz więcej?
Cały czas przeglądam ciekawe rzeczy w internecie.
Przede wszystkim subskrybuje też kilka darmowych, a także płatnych newsletterów, oraz słucham podcastów.
Chętnie dzielę się tym co odkryłem z moją społecznością.
Jeżeli chcesz, bym także z Tobą podzielił się swoimi odkryciami, nowościami, publikacjami to zapraszam – zapisz się na mój newsletter. Raz w tygodniu otrzymasz wiadomość na swojego maila.
UWAGA – Po zapisaniu się, na adres który podasz poniżej, przyjdzie wiadomość którą należy potwierdzić. Dopiero potwierdzenie tego spowoduje zapis na newsletter.
Jeżeli w ciągu 15 minut nie otrzymasz wiadomości warto też sprawdzić folder SPAM.

[newsletter_form button_color=”#F39C12″]

Dodaj komentarz