Pomysły na odświeżenie strony internetowej

odświeżenie strony internetowej

Odświeżenie strony internetowej może okazać się świetnym sposobem na poprawienie jakości Twojej strony. Może to pomóc w przyciągnięciu nowych klientów, zwiększeniu ich czasu spędzonego na stronie i poprawie konwersji. Z tego artykułu dowiesz się w jaki sposób możesz to zrobić, na co szczególnie zwrócić uwagę i jakie elementy mogą pomóc Ci przyciągnąć uwagę Twoich klientów.

Sposoby na odświeżenie strony internetowej - poprawienie widoczności strony
Sposoby na odświeżenie strony internetowej – poprawienie widoczności strony

W jaki sposób można odświeżyć stronę internetową?

Pracę nad poprawą Twojej strony zacznij od zastanowienia się, co właściwie chcesz i możesz poprawić. Spróbuj sobie przypomnieć ostatnio odwiedzane przez Ciebie strony i co Ci się w nich podobało. Nie chodzi tu o kopiowanie lecz o poszukiwanie inspiracji i najlepszych rozwiązań.

Oto kilka podstawowych sposobów, dzięki którym usprawnisz wygląd i działanie Twojej strony:

 1. Zmiana wyglądu strony. Zmiana projektu strony może pozytywnie wpłynąć na jej wygląd i na to, jak odbierają ją jej użytkownicy. Możesz zmienić ogólną kolorystykę strony, tło, układ elementów lub czcionki. Pamiętaj – nawet subtelne zmiany mogą zmienić na lepsze odbiór Twojej strony.
 2. Aktualizacja treści. Aktualizowanie starych artykułów lub wpisów blogowych powoduje, że Google na nowo indeksuje daną treść i podbija ją w wynikach wyszukiwania. Regularne dodawanie nowych treści pomoże Ci podtrzymać zainteresowanie Klientów Twoją stroną, a także zachęci ich do licznych powrotów. Spróbuj zaktualizować stare wpisy lub opisy produktów. Nie zapomnij, że liczy się tu zachowanie regularności.
 3. Ulepszanie funkcjonalności strony. Dodanie nowych funkcji lub ulepszenie tych już istniejących może wzbudzić zainteresowanie Klientów i ułatwić im korzystanie ze strony. Możesz np. dodać nowe narzędzia, funkcje społecznościowe lub formularze kontaktowe.
 4. Dostosowanie do urządzeń mobilnych. Biorąc pod uwagę, że większość z nas korzysta ze smartfonów i tabletów, warto zoptymalizować stronę pod kątem urządzeń mobilnych. Zadbaj o to, żeby każdy mógł odwiedzić Twoją stronę – nieważne z jakiego urządzenia korzysta.
 5. Optymalizacja SEO. Zoptymalizowanie strony pod kątem wyszukiwarek internetowych może znacznie pomóc Ci zwiększyć widoczność strony i przyciągnąć nowych użytkowników. Możesz przeprowadzić badania słów kluczowych lub wdrożyć linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne. A później tylko patrz, jak pojawiają się nowe wyświetlenia 🙂 To działa!

Jeśli chcesz dowiedzieć się trochę więcej o SEO, polecam Ci obejrzeć te dwa filmiki:


BLOG Strony internetowe

BLOG Strony internetowe

Odkryj nasz blog o tworzeniu, poprawianiu i naprawianiu stron. Najlepsze praktyki i rozwiązania w jednym miejscu.

Jeśli chcesz stworzyć stronę internetową która przyciągnie klientów i zwiększy sprzedaż, nasz blog to idealne miejsce dla Ciebie!

Jesteśmy przede wszystkim ekspertami w dziedzinie tworzenia stron internetowych.

Nasze porady pomogą Ci stworzyć witrynę, która będzie nie tylko estetyczna, ale również funkcjonalna i przyjazna dla użytkowników.


Sposoby na odświeżenie strony internetowej - czasem na chwilę strona zniknie by pojawić się w nowej odsłonie
Sposoby na odświeżenie strony internetowej – czasem na chwilę strona zniknie by pojawić się w nowej odsłonie

Na jakie elementy szczególnie warto zwrócić uwagę, aby zwiększyć oglądalność?

Jeśli chcesz zwiększyć oglądalność Twojej strony internetowej, zwróć uwagę na kilka kluczowych elementów:

 1. Treść. Treść, jaką proponujesz swoim klientom powinna być interesująca, wartościowa i użyteczna dla Twojej grupy docelowej. Staraj się odpowiadać na pytania i problemy, które mogą się pojawiać u Twoich klientów.
 2. Słowa kluczowe. Słowa kluczowe to słowa i zwroty, które użytkownicy wpisują w wyszukiwarkę, aby znaleźć informacje na dany temat. To bardzo ważne, aby używać słów kluczowych związanych z Twoją branżą lub tematami artykułów – pomoże to w lepszym pozycjonowaniu Twojej strony w wynikach wyszukiwania.
 3. Meta tagi. Meta tagi to informacje zawarte w kodzie strony, które są widoczne tylko dla robotów wyszukiwarek. Zadbaj o ich odpowiednie wypełnienie, takie jak meta opisy, meta tytuły i atrybuty ALT do obrazków.
 4. Linki wewnętrzne. Linkowanie wewnętrze to utworzenie odnośnika, który przeniesie klienta na inną stronę w ramach Twojej witryny. Dzięki temu Twoi klienci łatwiej znajdą potrzebne informacje i dłużej pozostaną na Twojej stronie.
 5. Linki zewnętrzne. Linki zewnętrzne to linki prowadzące z Twojej strony do innych witryn. Proponuj swoim Klientom tylko wartościowe i wiarygodne źródła, które są związane z Twoją branżą lub tematem, o którym piszesz.
 6. Wizualizacje. Mówi się, że obrazy posiadają większą wartość niż słowa. Dodawanie atrakcji wizualizacji, takich jak np. zdjęcia, grafiki i wideo pomoże Ci w przyciągnięciu uwagi i zainteresowania Klientów.
 7. Szybkość ładowania strony. Bądźmy szczerzy – nikt nie lubi długo czekać, aż strona się załaduje. Szybkie ładowanie się Twojej strony pomoże Ci sprawić, że Twoi klienci będą chętnie (i szybko!) do Ciebie wracać. Możesz zoptymalizować obrazy lub popracować nad skróceniem czasu ładowania kodu strony.
Sposoby na odświeżenie strony internetowej - zadbaj o responywność
Sposoby na odświeżenie strony internetowej – zadbaj o responywność

Jakie elementy na stronie internetowej mogą przyciągać klientów?

Jeśli chcesz przyciągnąć potencjalnych klientów i zainteresować ich Twoją stroną internetową, postaraj się skupić na kilku rzeczach:

 • Zadbaj o czysty i atrakcyjny design. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, dlatego Twoja strona powinna być przejrzysta i atrakcyjna wizualnie. Najważniejsze jest jednak to, żeby odzwierciedlała Twój styl i ideę Twojej marki oraz zapewniała użytkownikom łatwość nawigacji.
 • Strona główna Twojej strony internetowej powinna zawierać krótkie, ale wyczerpujące informacje na temat Twojej firmy i oferowanych przez nią usług. Powinna ona również zawierać jasne i wyraźne CTA (Call to Action), takie jak przyciski „Zamów usługę” lub „Umów się na spotkanie”.
 • Ważne jest, aby Twoja strona zawierała szczegółowe informacje na temat oferowanych przez Ciebie usług. Przedstaw je w sposób łatwy do zrozumienia dla potencjalnych klientów i opisuj w sposób przyciągający uwagę.
 • Referencje i opinie od zadowolonych klientów to solidna podstawa do budowania zaufania i przyciągania nowych klientów. Warto zamieścić je na swojej stronie, aby potencjalni klienci mieli łatwy dostęp do pozytywnych opinii o Twojej firmie.
 • Twoja strona internetowa powinna zawierać prosty i łatwy w użyciu formularz kontaktowy, który umożliwi potencjalnym klientom szybkie skontaktowanie się z Tobą w celu uzyskania dodatkowych informacji na temat oferowanych przez Ciebie usług.

Jeśli Twoi Klienci są z sektora B2B, warto przejrzeć jeszcze ten artykuł:

Jak uporządkować marketing w B2B

Jak uporządkować marketing w B2B?

To pytanie coraz częściej zadają sobie świadomi właściciele lub szefowie firm. Jak to zrobić krok po kroku jednak zarazem by była to raczej ewolucja, a nie rewolucja?


Sposoby na odświeżenie strony internetowej - nowa szata graficzna
Sposoby na odświeżenie strony internetowej – nowa szata graficzna

Pomysły na odświeżenie strony internetowej – podsumowanie

Odświeżenie strony internetowej może wydawać się trudnym i bardzo czasochłonnym procesem, ale jak widać wcale tak nie jest. Jeśli skupisz się na kilku podstawowych wytycznych, z pewnością uda Ci się przeprowadzić skuteczną i efektywną przebudowę Twojej strony. Pamiętaj – odświeżenie strony nie opiera się tylko na kosmetycznych zmianach. Zadbaj o funkcjonalność i sprawność witryny, a na pewno odpłaci Ci się zwiększoną oglądalnością i zainteresowaniem klientów 🙂

Jeżeli nie wiesz co można poprawić na Twojej stronie, zapraszam Cię do skorzystania z darmowej konsultacji:

Darmowa konsultacja

Skorzystaj z darmowej konsultacji

Wypróbuj mnie – sprawdź czy warto ze mną porozmawiać.

Umówmy się na rozmowę, w dogodnym dla obu stron terminie. Porozmawiajmy przez około 15 minut. Przede wszystkim jeżeli stwierdzisz, że to co proponuje ma dla Ciebie sens i wartość, będziemy działać dalej.

Jeżeli stwierdzisz, że nie ma to dla Ciebie sensu – lub ja stwierdzę, że nie mam możliwości Ci pomóc cóż – na tym zakończymy – nie każdemu mogę pomóc.

Zapewniam pełną poufność naszej rozmowy i dyskrecję.


Sposoby na odświeżenie strony internetowej - analiza strony to podstawa
Sposoby na odświeżenie strony internetowej – analiza strony to podstawa

Kim jestem?

Nazywam się Maciej Ziegler, jestem inżynierem informatykiem, specjalistą od rozwiązań internetowych, oraz od poprawiania biznesów.

Na co dzień przede wszystkim jestem właścicielem firmy, w której razem z współpracownikami staram się zapewniać kompleksowe wsparcie moich klientów, począwszy od dobrej strony internetowej, budowę / naprawę lejków sprzedażowych, obsługę social media, po video marketing.

Z wykształcenia jestem informatykiem, więc w materiałach które przygotowuje i udostępniam często usłyszysz o nowoczesnych technologiach i o tym jak wykorzystywać je w swojej firmie.

Dzielę się tutaj wiedzą, zdobytym już przez lata doświadczeniem i umiejętnościami które zdobyłem, „naprawiając” biznesy moich klientów.Zainteresował Ciebie ten artykuł? Chcesz więcej?
Cały czas przeglądam ciekawe rzeczy w internecie.
Przede wszystkim subskrybuje też kilka darmowych, a także płatnych newsletterów, oraz słucham podcastów.
Chętnie dzielę się tym co odkryłem z moją społecznością.
Jeżeli chcesz, bym także z Tobą podzielił się swoimi odkryciami, nowościami, publikacjami to zapraszam – zapisz się na mój newsletter. Raz w tygodniu otrzymasz wiadomość na swojego maila.
UWAGA – Po zapisaniu się, na adres który podasz poniżej, przyjdzie wiadomość którą należy potwierdzić. Dopiero potwierdzenie tego spowoduje zapis na newsletter.
Jeżeli w ciągu 15 minut nie otrzymasz wiadomości warto też sprawdzić folder SPAM.