Utrzymanie strony internetowej to kolejny krok po jej utworzeniu. Trudno sobie wyobrazić sytuacje kiedy swoje dziecko porzucasz samo w galerii handlowej. Niby nie zginie, niby nic się nie stanie. Jednak czy na pewno zdobędziesz się na coś takiego, że je zostawisz samo? To czemu chcesz to zrobić ze swoją strona internetową?

Opieka nad strona www – administrowanie

Obecne strony internetowe to najczęściej całe systemy zarządzania treścią CMS. Przede wszystkim warto wiedzieć, że CMS to skrót od angielskiego Content Management System (System Zarządzania Treścią). Jest to typ strony internetowej, posiadający panel administracyjny, który pozwala na samodzielne, zmienianie treści bez znajomości programowania. Takie strony oferuje również ja w mojej ofercie stron internetowych dostępnej pod adresem: https://sukcesstudio.pl/strony-internetowe/

Istotny dla stron jest też marketing w wyszukiwarkach internetowych (Search Engine Marketing, SEM) – ogół działań promocyjnych w internecie (kampanie linków sponsorowanych, pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW), które mają na celu uzyskanie jak najlepszych pozycji serwisu w (zarówno naturalnych, jak i płatnych) wynikach wyszukiwania, na wybrane słowa / frazy kluczowe wpisywane przez użytkowników w zapytaniu do wyszukiwarki.

Marketing w wyszukiwarkach dobrze opisuje następujące równanie

SEM = SEO + PPC,

gdzie SEO oznacza „Search Engine Optimization”

– w Polsce bardzo często używa się terminu „pozycjonowanie”,

a PPC „Pay Per Click”, czyli płatne za kliknięcie w link.

Źródło: Wikipedia

Nawet jak nie stosujemy reklam płatnych – co przy strategiach rozłożonych na kilka lat zwykle nie jest opłacalne – warto położyć większy nacisk na ruch naturalny.

Na ten temat polecam oczywiście filmik w którym wyjaśniam dokładnie jaka jest różnica pomiędzy SEO a ruchem płatnym – Google ADS dostępny pod adresem: https://youtu.be/-8n1UiQ7r5g lub można obejrzeć go bezpośrednio na stronie tutaj:

Wnioski z tego wynikające są następujące:

Strona internetowa, ze względu na SEO,

oczekiwany ruch SEM,

i bezpieczeństwo danych nie może zostać bez opieki.

Jak wygląda strona klienta która została zostawiona bez opieki najlepiej pokazuje w artykule dostępnym tutaj: https://sukcesstudio.pl/audyt-informatyczny-porzucona-strona-klienta/

Nowoczesna strona internetowa wymaga odpowiedniej administracji, aktualizacji. monitoringu i zabezpieczenia, wnioski z tego wynikające są następujące:

  • Zosia Samosia – czyli samemu zadbasz o administrację swojej strony internetowej
  • Zlecasz to komuś kto się na tym zna, ma pojęcie co robi i po co. Przede wszystkim jednak nie będzie eksperymentował jak Zosia Samosia 😉

Utrzymanie strony internetowej
Utrzymanie strony internetowej

Dla kogo jest moja propozycja?

Moja oferta jest przede wszystkim dla:

  • mikroprzedsiębiorstw, małych i średnich firm,
  • dla blogerów,
  • influancerów,
  • osób które odnoszą sukces w mediach społecznościowych, a chciałby czegoś więcej,
  • osób które chcą zarabiać w internecie

Przede wszystkim zaś dla osób które nie mają czasu na zabawę w informatyka, chcą się zająć swoim biznesem na którym znają się najlepiej, a nie szukaniem na forach internetowych, czy blogach branżowych informacji jakie poprawki trzeba zainstalować itp. Uważają, że ich czas i pieniądze są zbyt cenne by samemu się tym zajmować, a zarazem świadome, że nie można strony porzucić samej sobie, bo przez to będą stratne finansowo.

Profesjonalna administracja – utrzymanie strony internetowej

Profesjonalne podejście do administrowania stron składa się z kilku elementów:

A jak Aktualizacja

Aktualizacja systemów informatycznych jakimi są współczesne strony internetowe oparte o CMS jest jednym z podstawowych zadań administratora. Idealnie jest jeżeli aktualizacje wykonywane są minimum raz w tygodniu. Dobrze by aktualizacje były wykonywane dopiero wtedy, gdy dana aktualizacja zostanie sprawdzona na innej „mniej strategicznej” stronie.

B jak backupy – czyli kopia zapasowa

Dobra, sprawdzona i pewna kopia to podstawa zabezpieczenia strony. Współpracuje z firmami hostingowymi które w tej kwestii maja wyśrubowane normy na najwyższym poziomie:

  • Backup 4×4 28 dni – Kopie bezpieczeństwa plików klientów wykonujemy codziennie i przechowujemy przez 28 dni na osobnych serwerach. Oznacza to, że użytkownik ma dostęp do kopii zapasowej swoich plików sprzed każdego z 4 poprzednich dni, następnie 7, 14, 21 i maksymalnie 28 dni.
  • Dane backupowane są w systemie crossowym, serwery znajdują się w dwóch lokalizacjach, co zwiększa bezpieczeństwo danych w przypadku awarii.

C jak całość – czyli monitorowanie całości

Monitorowanie strony i kontrola, podstawą zaufania. Strony moich Klientów są monitorowane pod względem kwestii związanych z bezpieczeństwem, widocznością, prędkością wczytywania itp.

D jak detoks

Detoks w postaci usuwania zagrożeń, potencjalnych luk zagrażających bezpieczeństwu działania strony internetowej to też nie odłączne elementy zabezpieczenia strony.

E jak edycja treści

Informacje aktualne są kluczem do każdego biznesu dlatego wprowadzanie i edycja treści to nieodłączny element administrowania stroną internetową.

Utrzymanie strony internetowej – cennik

Przede wszystkim podstawą jest dobry hosting. Dobry hosting działa tak jak ten który zwykle proponuje klientom. Oprócz powyżej opisanych backupów oferuje wsparcie techniczne 24/7 przez cały rok, także w trakcie okresu testowego. Administratorzy pracują w trybie zmianowym, dlatego są gotowi zareagować na pojawiające się problemy przez całą dobę.

Współpracuje na co dzień z Copywriterami, grafikami którzy napiszą teksty na Twoja stronę zgodne z SEO, przygotują grafiki itp. następnie po zatwierdzeniu przez Ciebie takie materiały zostaną opublikowane na Twojej stronie. W tym wypadku wycena jest przygotowywana indywidualnie. Proszę w tym wypadku o kontakt.

Opieka nad stroną www
Opieka nad stroną www

Jeżeli masz wątpliwości, nie wiesz co zrobić ze swoja stroną internetową, by zaczęła przynosić Ci klientów, leady, zamówienia to warto ze mną porozmawiać w ramach DARMOWEJ konsultacji.


Darmowe konsultacje z zakresu stron internetowych, marketingu i sprzedaży
Darmowe konsultacje z zakresu stron internetowych, marketingu i sprzedaży

Więcej informacji na temat darmowej konsultacji uzyskasz klikając na przycisk: