Praca na wakacje dla nastolatka

Praca na wakacje dla nastolatka to najczęściej drobne prace pozwalające podreperować budżet, ale także uczące odpowiedzialności oraz przede wszystkim poszanowania dla pieniądza. Nie tak łatwo wydaje się pieniądze których zarobienie wymagało sporo potu i wysiłku. W tym artykule wymieniam kilka z takich prostych prac.

Łatwo mówić o czymś komuś kto nie ma o tym zielonego pojęcia. Jednak moja łatwość mówienia i znajomość tego tematu pozwala mi na to być zabrał głos w tej sprawie. Jaka jest moja historia? Jako nastolatek pomagałem przy pracach rolniczych, zbiorach od malin, porzeczek, agrestów itp po fasolkę szparagową. Prace budowlane na kilku różnych budowach. Sprzątanie po budowie. Praca w gastronomii, na cukierni i piekarni. Prace przy wykładaniu towarów na półki i przy załadunku i rozładunku. Jako osiemnastolatek założyłem własna firmę i zacząłem zawodowo robić zdjęcia.

Te wszystkie doświadczenia mnie ukształtowały. Stałem się dzięki nim człowiekiem który zna wartość pieniądza.

Opieka nad zwierzętami

Wakacje to często czas wyjazdów. Często nie wiadomo co zrobić z pupilem bo nie zawsze można go zabrać ze sobą. Czasem (za zgodą rodziców) możesz zaopiekować się kotem czy psem sąsiadów, a może rybkami czy też chomikiem. Można też zająć się wyprowadzaniem psa sąsiadki lub sąsiada który na co dzień jest zapracowany.

Praca na wakacje - a więc chcesz ze mna pracować
Praca na wakacje – a więc chcesz ze mna pracować

Praca na wakacje – rozładowywanie towaru

Rozładowywanie towaru, czy też wykładanie go na półki to częsta praca dorywcza. W sezonie urlopowych chętnie z pomocy nastolatka skorzystają właściciele małych sklepów czy hurtowni.

Praca na wakacje - rozładowywanie towaru
Praca na wakacje – rozładowywanie towaru

Roznoszenie ulotek

Dystrybucja materiałów reklamowych czyli popularne roznoszenie ulotek, czy też gazetek reklamowych to kolejny sposób na zarobienie trochę pieniędzy. Dla bardziej kreatywnych osób można odwiedzić lokalne firmy np. warsztaty samochodowe zaproponować zrobienie ulotek (najlepiej pójść z gotowymi projektami które zrobisz chociażby w Canwie https://www.canva.com/ a następnie wydrukujesz na domowej drukarce. Możesz tez kupić kolorowy papier i zrobić czarno – białą ulotkę którą potem powielisz na ksero. Oczywiście to zrobisz dopiero jak twój „klient” zaakceptuje projekt i dogadacie się co do wynagrodzenia. Jednak idąc na taka rozmowę warto mieć już przygotowany projekt oraz … proponowana cenę za usługę.

Roznoszenie ulotek
Roznoszenie ulotek

Pomoc rolnikom w zbiorach

Co roku można zarobić na zbiorze owoców począwszy od truskawek, poprzez maliny, porzeczki, agrest po wiśnie, czereśnie, jabłka, itp. Bardziej obeznani mogą próbować inne prace typu walka z chwastem lub przekopanie ogródka sąsiadki (to raczej na wiosnę).

Rolnictwo
Rolnictwo

Sprzątanie domów, zakładów pracy

Prace porządkowe nie wymagają zwykle wielkich kwalifikacji chyba że decydujesz się na prace tego wymagające, np. mycie okien w wieżowcach. Zwykle jednak przy budowach, remontach – a tych w lecie robi się sporo – potrzebna jest pomoc w sprzątaniu. Warto zajrzeć też do okolicznych biur. Często tez poszukują kogoś kto zajmie się sprzątaniem.

Sprzątanie domów, zakładów pracy
Sprzątanie domów, zakładów pracy

Praca na wakacje w gastronomii

McDonald czeka na Ciebie – takich ogłoszeń jest całe mnóstwo na mieście. Jednak nie tylko fast foody czekają na pracowników. Wszelkie prace pomocnicze, zmywanie, sprzątanie czy też dla bardziej wykwalifikowanych osób prace w roli kelnera, barmanki są dostępne w gastronomii.

Praca w gastronomii
Praca w gastronomii

Praca na wakacje podsumowanie

W artykule nie wspominam za wiele o innych pracach, typu opieka nad dziećmi czy też przepisywanie tekstów, wprowadzanie danych – np. wprowadzanie towarów w sklepie internetowym. Skoszenie trawnika, pomalowanie płotu sąsiadowi czy też umycie jemu samochodu też przyniesie pewne profity. To są tez prace które można wykonywać nie tylko w wakacje.

To świetny czas na próbowanie różnych rzeczy. Na poznawanie z czym wiążą się poszczególne zawody. Warto choć trochę popracować w wakacje.

Zapraszam też do obejrzenia mojego materiału filmowego na ten temat:

Dodaj komentarz