Praca na wakacje dla nastolatka

Praca na wakacje dla nastolatka to najczęściej drobne prace pozwalające podreperować budżet, ale także uczące odpowiedzialności oraz przede wszystkim poszanowania dla pieniądza. Nie tak łatwo wydaje się pieniądze których zarobienie wymagało sporo potu i wysiłku. W tym artykule wymieniam kilka z takich prostych prac.

Łatwo mówić o czymś komuś kto nie ma o tym zielonego pojęcia. Jednak moja łatwość mówienia i znajomość tego tematu pozwala mi na to być zabrał głos w tej sprawie. Jaka jest moja historia? Jako nastolatek pomagałem przy pracach rolniczych, zbiorach od malin, porzeczek, agrestów itp po fasolkę szparagową. Prace budowlane na kilku różnych budowach. Sprzątanie po budowie. Praca w gastronomii, na cukierni i piekarni. Prace przy wykładaniu towarów na półki i przy załadunku i rozładunku. Jako osiemnastolatek założyłem własna firmę i zacząłem zawodowo robić zdjęcia.

Te wszystkie doświadczenia mnie ukształtowały. Stałem się dzięki nim człowiekiem który zna wartość pieniądza.

Opieka nad zwierzętami

Wakacje to często czas wyjazdów. Często nie wiadomo co zrobić z pupilem bo nie zawsze można go zabrać ze sobą. Czasem (za zgodą rodziców) możesz zaopiekować się kotem czy psem sąsiadów, a może rybkami czy też chomikiem. Można też zająć się wyprowadzaniem psa sąsiadki lub sąsiada który na co dzień jest zapracowany.

Praca na wakacje - a więc chcesz ze mna pracować
Praca na wakacje – a więc chcesz ze mna pracować

Praca na wakacje – rozładowywanie towaru

Rozładowywanie towaru, czy też wykładanie go na półki to częsta praca dorywcza. W sezonie urlopowych chętnie z pomocy nastolatka skorzystają właściciele małych sklepów czy hurtowni.

Praca na wakacje - rozładowywanie towaru
Praca na wakacje – rozładowywanie towaru

Roznoszenie ulotek

Dystrybucja materiałów reklamowych czyli popularne roznoszenie ulotek, czy też gazetek reklamowych to kolejny sposób na zarobienie trochę pieniędzy. Dla bardziej kreatywnych osób można odwiedzić lokalne firmy np. warsztaty samochodowe zaproponować zrobienie ulotek (najlepiej pójść z gotowymi projektami które zrobisz chociażby w Canwie https://www.canva.com/ a następnie wydrukujesz na domowej drukarce. Możesz tez kupić kolorowy papier i zrobić czarno – białą ulotkę którą potem powielisz na ksero. Oczywiście to zrobisz dopiero jak twój „klient” zaakceptuje projekt i dogadacie się co do wynagrodzenia. Jednak idąc na taka rozmowę warto mieć już przygotowany projekt oraz … proponowana cenę za usługę.

Roznoszenie ulotek
Roznoszenie ulotek

Pomoc rolnikom w zbiorach

Co roku można zarobić na zbiorze owoców począwszy od truskawek, poprzez maliny, porzeczki, agrest po wiśnie, czereśnie, jabłka, itp. Bardziej obeznani mogą próbować inne prace typu walka z chwastem lub przekopanie ogródka sąsiadki (to raczej na wiosnę).

Rolnictwo
Rolnictwo

Sprzątanie domów, zakładów pracy

Prace porządkowe nie wymagają zwykle wielkich kwalifikacji chyba że decydujesz się na prace tego wymagające, np. mycie okien w wieżowcach. Zwykle jednak przy budowach, remontach – a tych w lecie robi się sporo – potrzebna jest pomoc w sprzątaniu. Warto zajrzeć też do okolicznych biur. Często tez poszukują kogoś kto zajmie się sprzątaniem.

Sprzątanie domów, zakładów pracy
Sprzątanie domów, zakładów pracy

Praca na wakacje w gastronomii

McDonald czeka na Ciebie – takich ogłoszeń jest całe mnóstwo na mieście. Jednak nie tylko fast foody czekają na pracowników. Wszelkie prace pomocnicze, zmywanie, sprzątanie czy też dla bardziej wykwalifikowanych osób prace w roli kelnera, barmanki są dostępne w gastronomii.

Praca w gastronomii
Praca w gastronomii

Praca na wakacje podsumowanie

W artykule nie wspominam za wiele o innych pracach, typu opieka nad dziećmi czy też przepisywanie tekstów, wprowadzanie danych – np. wprowadzanie towarów w sklepie internetowym. Skoszenie trawnika, pomalowanie płotu sąsiadowi czy też umycie jemu samochodu też przyniesie pewne profity. To są tez prace które można wykonywać nie tylko w wakacje.

To świetny czas na próbowanie różnych rzeczy. Na poznawanie z czym wiążą się poszczególne zawody. Warto choć trochę popracować w wakacje.

Zapraszam też do obejrzenia mojego materiału filmowego na ten temat:

Kim jestem?

Nazywam się Maciej Ziegler, jestem inżynierem informatykiem, specjalistą od rozwiązań internetowych, oraz od poprawiania biznesów.

Na co dzień przede wszystkim jestem właścicielem firmy, w której razem z współpracownikami staram się zapewniać kompleksowe wsparcie moich klientów, począwszy od dobrej strony internetowej, budowę / naprawę lejków sprzedażowych, obsługę social media, po video marketing.

Z wykształcenia jestem informatykiem, więc w materiałach które przygotowuje i udostępniam często usłyszysz o nowoczesnych technologiach i o tym jak wykorzystywać je w swojej firmie.

Dzielę się tutaj wiedzą, zdobytym już przez lata doświadczeniem i umiejętnościami które zdobyłem, „naprawiając” biznesy moich klientów.Zainteresował Ciebie ten artykuł? Chcesz więcej?
Cały czas przeglądam ciekawe rzeczy w internecie.
Przede wszystkim subskrybuje też kilka darmowych, a także płatnych newsletterów, oraz słucham podcastów.
Chętnie dzielę się tym co odkryłem z moją społecznością.
Jeżeli chcesz, bym także z Tobą podzielił się swoimi odkryciami, nowościami, publikacjami to zapraszam – zapisz się na mój newsletter. Raz w tygodniu otrzymasz wiadomość na swojego maila.
UWAGA – Po zapisaniu się, na adres który podasz poniżej, przyjdzie wiadomość którą należy potwierdzić. Dopiero potwierdzenie tego spowoduje zapis na newsletter.
Jeżeli w ciągu 15 minut nie otrzymasz wiadomości warto też sprawdzić folder SPAM.

[newsletter_form button_color=”#F39C12″]

Dodaj komentarz